Çikolatalı puding nasıl yapılır?

Malzemelere göz attıktan sonra bir litre sütten bir çay bardağı kadar sütü alıp geri kalanını tencerenin içinde şeker ile beraber kat...

 

En sevilen tatlılar arasında yer bulan çikolatalı puding hassaten çocukların vazgeçemediği lezzetler arasında yer alır. Yapılışı ve hazırlanışı hayli basit olan çikolatalı puding evlerin vazgeçilmeyen tatlıları arasındadır. Peki çikolatalı puding nasıl yapılmaktadır?

Üç çorba kaşığı kadar kakao

Üç çorba kaşığı kadar nişasta

Bir paket vanilya

Bir litre kadar süt

Bir adet yumurtanın sarısı

Bir paket kadar bitter çikolata

Bir su bardağı kadar şeker

Malzemelere göz attıktan sonra bir litre sütten bir çay bardağı kadar sütü alıp geri kalanını tencerenin içinde şeker ile beraber katıştırın. Karıştırma işlemi boyunca tencerenin altı orta sıcaklıkta açık olsun. Başka bir kasenin içine ayırdığınız sütü koyup üstüne kakaoyu, nişastayı ve yumurta sarısını eklemek suretiyle katıştırın. Bu karışımı kaynayan süte az az ekleyin. Ekleme işlemi boyunca ara ara da karıştırmayı ihmal etmeyin. Karıştırma nihayetinde karışımın göz göz olması gerekmektedir. Karışımı ocaktan almadan çikolataları ve vanilyayı ekleyin. Çikolata eriyene kadar karıştırmaya devam edin. Bu işlem bitikten sonra pudingi kaplara ayırın ve oda sıcaklığına gelince buzdolabına koyun. Tam olarak soğuyunca dövülmüş fındık ile servis edin.

Çikolatalı pudingin yapılışından önce çikolatalı puding için gereken olan malzemelere göz atmak gerekmektedir.

Malzemeler şu şekildedir:

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Peynirli poğaça nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?