Badem yağı ile tırnak bakımı nasıl yapılır?

1 tatlı kaşığı badem yağını 1 diş ezilmiş sarmısak ile katıştırın. Kulak çubuğu yardımıyla her bir tırnağın üstüne ve tırnak diplerin...

 

Tırnakların güçlü ve parlak olabilmesi için düzenli bakım yapılmış olması gerekmektedir. Sağlıklı, güçlü ve parlak tırnaklar mı istiyorsunuz? Badem yağı kullanın!

Güçlü tırnaklar için 

1 tatlı kaşığı badem yağını 1 diş ezilmiş sarmısak ile katıştırın. Kulak çubuğu yardımıyla her bir tırnağın üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekletince ılık suyla yıkayın.

Beyaz tırnaklar için: 1 tatlı kaşığı baden yağını 1 tatlı kaşığı limonun suyu ile katıştırın. Kulak çubuğu yardımıyla her bir tırnağın üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak uygulayın. Etki etmesi için 15 dk bekleyin. Durulamayın.

Badem yağı ile tırnak bakımı

Tırnak etrafındaki derinin ve tırnakların, badem yağını emebilmesi için birkaç dakika bekleyin. Gözle görülmektedir sonuçlar elde etmek için asgari 2 hafta boyunca, her gün düzenli biçimde uygulayın.

Tırnaklarda badem yağını kullanmak son derece kolaydır. Pamuklu kulak çubuğunu badem yapına batırın ve her bir tırnağın üstüne ve tırnak diplerine masaj yaparak uygulayın. Tırnak yüzeyinin tümüyle badem yağı ile kaplandığından olduğundan emin olun.

Badem yağının faydaları

Badem yağı, tırnakların ihtiyacı olan nemi doğal olarak karşılar. Kuruluğa ve kırılmalara karşı korur. Buna ek olarak, doğal antioksidan olan E vitamini bakımından da zengindir. Bu özelliğiyle tırnak bakımında kullanılacak etkili yağdır. E vitamini antioksidan özelliklerinin peşi sıra soyulma çatlama, kuruma ve ultraviyole ışınların neden olduğu güneş hasarlarına karşı koruma sağlamaktadır. Tırnakların her zamankinden daha sağlıklı ve hızlı büyümesine yardımcı olmaktadır.

 

Badem yağının tırnak bakımında etkili bileşenlere sahip olduğu çok uzun seneler önce keşfedilmiştir. Yalnızca tırnaklarda değil benzer zamanda benzer zamanda mükemmel cilt nemlendiricisi ve anti-agingdir. E vitaminin cilt hasarı ve cilt bozukluklarını azaltmak için etkili olduğu kanıtlanmıştır. Düzenli badem yağı kullanmak, tırnaklarla birlikte ellerinize de ihtiyacı olan bakımı sağlamaktadır.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Eldeki lekeler nasıl geçer? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?