Bal kabağının faydaları

Düşük olan kalori oranı ve sonrasında takip eden düşük karbonhidrat oranı vesilesiyle sık tüketilebilecek besinler arasındadır. Eğer ...

 

Kış mevsimindeki aylarda seve seve tüketilen besinler arasında bulunan balkabağı genel olarak tatlılarda kullandığımız çekirdeklerini de kuruyemiş olarak tükettiğimiz dışı yeşile yakın içi de turuncu olan bir meyve çeşididir. Sağlıklı olmak açısından ne tür yararları olduğuna bir göz atalım.

Kalp Sağlığı İçin Yararlıdır: Yağ oranı ve kolesterol olanı ölçülemeyecek kadar düşük olduğundan ötürü kalp krizi yahut diğer kalp rahatsızlıkları riskini azaltmaya yardım eden olur.

Göz sağlığını iyileştirir.

Az Kalorili : Bir kap bal kabağı takriben 36 kalori, 7 gram karbonhidrat, bir gramdan daha az da yağ ve protein içermektedir. Kalorisi yok denecek kadar azdır.

Prostat rahatsızlıklarına karşı koruyucudur.

Kabızlık sorununa iyi gelir.

Kanser önleyici antioksidanları mevcuttur.

Sağlıklı kemiklere sahip olmaya yardım eder.

Vitamin Zengini :harikulade bir C vitamini kaynağıdır. Benzer zamanda magnezyum, A vitamini, bakır, folat, lif, B2 vitamini mevcuttur.

Düşük olan kalori oranı ve sonrasında takip eden düşük karbonhidrat oranı vesilesiyle sık tüketilebilecek besinler arasındadır. Eğer günlük kalori tüketiminizi azaltmakla meşgulseniz, patates gibi yüksek kalorili sebzelerin yerine beslenme planınızda yer alabilir. Yağ ve kolestrol tüketimini sınırlandırmanız, kalp hastalıkları riskini azaltmanız için önemli sayılabilecek bir adımdır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan B2 vitamininin faydaları adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?