Hindistan cevizi nasıl kırılır?

Çizgiyi takip ederek sert hamlelerle kabuk çatlayana kadar vurun. Kabuk çatladıktan sonra o bölüm ve çevresine vurmaya devam edin. Hi...

 

Tadı ve kokusuyla Hindistan cevizi çok alanda seve seve kullanılan tropikal meyvedir. Hindistan cevizini diğer meyvelerden ayıran özellik ise kabuğunun çok sert olmasıdır. Doğru yöntem uygulanmaz ise kabuk uzun süre kırılmaz. Peki Hindistan cevizinin kabuğu nasıl kırılır, ne gibi malzemeler kullanılmaktadır 

Çizgiyi takip ederek sert hamlelerle kabuk çatlayana kadar vurun. Kabuk çatladıktan sonra o bölüm ve çevresine vurmaya devam edin. Hindistan cevizi bir zaman sonra ikiye ayrılacaktır. Ayrılan cevizi parçalar durumunda bölün. Bu bölüm sadece kabuğun kırılma aşamasıdır. Bundan sonra yapılması gerekli olan kabuk ile meyvenin ayrılmasıdır. Bunu da bıçak kullanılarak yapabilirsiniz. Hindistan cevizi meyvesini tek olarak tüketebileceğiniz gibi çok tatlı ve meyve çeşidi ile beraber de yiyebilirsiniz.

Hindistan cevizinin kabuğunu meyvesinden ayırmak için belli malzemelere ihtiyaç vardır. Bunlar çekiç, meyve soyucu, bıçak, tornavida vb.dir. Hindistan cevizi kabuğundan ayırılırken dikkat gösterilmelidir. Hindistan cevizinin tüylü bölümü meyve bıçağı kullanılarak soyulmalıdır. Bu alanı temizlemeden kırma işlemine başlamamalısınız. Meyve soyacağı vasıtasıyla cevizi temizleyince altında bulunan noktaları açarak pipet kullanılarak Hindistan cevizinin sütünü içebilirsiniz. Hindistan cevizi ve sütü sağlıklı olmak açısından oldukça yararlıdır. Sütünü içtikten sonra ise cevizin üstünde bulunan çizgilere çekiç vasıtasıyla vurmalısınız.

Hindistan cevizi sağlık yönünde çok yararlı tropikal meyve olduğundan ötürü devamlı tüketilmelidir. Hindistan cevizini sıvı olarak tüketmek isteyenler ise marketlerde satılan Hindistan cevizi sütlerini tercih edebilir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Barbekü sos nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?