Bacardi nasıl içilir?

Eğer daha fazla zaman harcamak ister iseniz çilekle yapabileceğiniz Strawberrry Daiquiri veyahut kayısı brendisine ihtiyaç duyduğunuz...

 

Bacardi adını aslen İspanyol olan ama Küba'da yaşayan Don Facundo Bacardi'den alır. 1862'de üretimine başlanmış olan içki esasen bir romdur. Eski dönemlerde denizciler arasında popüler olsa da yakın zamanımızda daha büyük kitlelere hitap eden bir içkidir. 

Eğer daha fazla zaman harcamak ister iseniz çilekle yapabileceğiniz Strawberrry Daiquiri veyahut kayısı brendisine ihtiyaç duyduğunuz Mai Tai denenebilecek değişik kokteyllerdendir.

Bacardi en bilhassa kola ile karıştırılmak suretiyle içilir. Eğer diyet kola ile içecekseniz içine limon eklemeniz güzel tat verebilir. Benzer zamana portakal suyu ile de karışırılarak içilebilir. Özel olarak mevsim yaz ise içine buz katılabilir. Hangi oranda eklemek isteyeceğiniz sizin damak tadınıza göredir.

Bacardi ile yapılmış olan kokteyller arasında Türkiye'deki en meşhuru Bacardi Mojito'dur. Haziran ve ağustos ayları arasında çokça tercih edilen içkinin yapımı gayet kolaydır. Hazırlamak için Bacardi'nin yanında yeşil limon, taze nane, şeker, buz ve soda yeterlidir.

Bacardi çoğunlukla kokteyllerde temel içki olarak kullanılmaktadır (Bacardi Mojito gibi) o yüzden sek içilmez. Ama eğer az daha karışık olan kokteyl tariflerine girmek istemiyor, evinizde hızlı bir şekilde hazırlayıp içmek istiyor iseniz daha kolay ve hızlı içme şekilleri de vardır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Yaş üzüm rakısı nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?