Erkekler lazer epilasyonu hangi bölgelere yaptırabilir?

Sırt, omuzlar, göğüs, bacak, koltuk altı, ense, boyun, sakal kısmı, kulak kısmı sık tercih edilen bölgeler arasında sayılabilir. Bunu...

 

Son günlerde istenmeyen kıllar bahsi geçen olduğunda erkekler de kadınlar kadar lazer epilasyon tercih etmektedir. Lazer epilasyon uygulaması vücut kısmında takriben 4-6 seans sürmektedir. Yüz bölümü için bu sayı 6-8 seans arasında değişir. Ama bu sayılar lazer epilasyon uygulaması için en ideal şartlar sağlandığında geçerlidir. Haricindeki hallerde seans sayılarında artış görülebilmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında

Seanstan sonra 1 bütün gün uygulama yapılmış olan bölgenin suyla temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Ek olarak uygulama ardından, asgari 1 hafta süreyle cildi tahriş edebilecek uygulamalar önerilmez (keselenmek, peeling gibi...).

Epilasyon ardından cilt kurumaya eğilimli olur bu neden ile sürekli nemlendirilmesi cildinize iyi gelecektir. Bunu yapmak için yatıştırıcı kremler de kullanılabilmektedir 

Seans sonrasındaki ilk üç gün yoğun güneş ışığından korunmalısınız. Güneşe çıkarken güneş koruyucu krem kullanmayı unutmayın.

En iyi sonucu alabilmek için seanslara düzenli aralıklarda gelmelisiniz ve uygulamayı yapan uzman kimselerin önerilerini aksatmadan yerine getirmelisiniz.

Duyarlı cilde sahip erkeklerde uygulama sonrası hafif kızarıklıklar oluşabilir. Gün içinde normale dönmesi beklenir. Tersi hallerde epilasyon yaptırdığınız yerdeki görevli doktorla görüşmeniz önerilmektedir.

Lazer epilasyon öncesinde

Lazer epilasyona başlamadan 3 hafta öncesine kadar kıllar kökten alınmamış olmalıdır.

 

Uygulama yapılacak bölüm seanstan önce temizlenmelidir, cilt üstüne krem uygulanmamalıdır.

Son altı ay içinde akne karşıtı ilaç kullanmamış olmanız gerekir.

Seanstan iki hafta öncesine kadar fazla güneşte kalınmamış olması veyahut solaryuma girilmemiş olması gerekmektedir.

Seans öncesinde uzun kıllar makas veyahut jilet yardımıyla kısaltılmalıdır. 

Erkeklerde lazer epilasyon yapılan bölgeler

Sırt, omuzlar, göğüs, bacak, koltuk altı, ense, boyun, sakal kısmı, kulak kısmı sık tercih edilen bölgeler arasında sayılabilir. Bunun dışında göz bölümü hariç vücut üstündeki çokca bölüm kıl yapısı olarak uygunluk gösteriyorsa lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Uygulama yaptıracağınız yerde doktor ile görüşerek lazer epilasyon için istediğiniz bölgenin uygunluğunu öğrenebilirsiniz. Genellikle açık ten ve koyu kıl en başarılı olunan koşulları sağlar. Beyaz, sarı ve kızıl renkli kıllar için lazer cihazları fayda sağlayamamaktadır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan 3d dövme nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?