Ütüleme lazer nasıl yapılır?

Ütüleme lazer epilasyonu teknolojisi ile 6 aylık zaman diliminde uygulanan averaj 4 seanstan sonra kıl köklerinde yüzde 85'lik bir az...

 

Son dönemlerde lazer epilasyon uygulamaları arasından sıyrılarak kendini fark ettiren ve çokca kişiye uygulamada ve devamında rahatlık vaad eden ütüleme lazer epilasyonu ile ilgili dikkatinizi açmanız gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz.

Ütüleme lazer epilasyonu teknolojisi ile 6 aylık zaman diliminde uygulanan averaj 4 seanstan sonra kıl köklerinde yüzde 85'lik bir azalma sağladığı söylenmektedir. Cihaz cilt üstünden kaldırılmadan, ütüleme benzeri bir uygulama biçiminde yapılmaktadır. Uygulama yapılacak yerin bir sağlık kuruluşu olması sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır. Yine benzer halde cihazın markası hakkında da bilgi edinmeyi unutmayın.

Ütüleme lazer epilasyonu yaptıracak kişinin işlemden önce solaryuma girmemiş olması gerekmektedir. Kıl kökleri kökten alınmaz ( ağda gibi ). Uygulama yapılacak bölümde kıl renklerini açıcı bir ürün kullanmamış olmanız gerekmektedir. Kimyevi peeling gibi cildi hassaslaştıracak uygulamalar yaptırmayın. Bir hastalık durumunda doktora danışmayı muhakkak ihmal etmemelisiniz. Cildinizde kullandığınız devamlı bir ilaç var ise işlemden asgari 6 ay kadar öncesinde bırakmış olmanız gerekir. Bu nedenle cilt tedavisi gördüğünüz doktorunuzla konu hakkında görüşmeden hareket etmemelisiniz.

Ütüleme lazer epilasyonun seans sıklığı 6 ile 8 hafta arasında değişir. Cilt üstünde işlem yapılacak kıllar bir gün öncesinden tıraşlanır. Uygulama esnasında kısma bir jel sürülür ve bu jel ışınların direkt kıl köküne iletilmesinde etkin rol oynar. Saniyede 10 atış miktarı sunan teknoloji, diğer lazer uygulamalarına oranla epilasyon süresi dikkate değer miktarda azaltır. Yapılmış olan sık atışlarda kıl köküne ısı yavaşça arttırılarak verilir ve epidermis ise hızlı biçimde soğutulur. Atışlar bu biçimde epidermisin fazla ısınmasına izin vermeden devam etmektedir. Henüz oluşumunu tamamlamamış kıl kökleri gereken melanini barındırmadığından, lazer ışığı ilerleyen seanslarda kıla nüfus edebilmektedir. Bu hal seans sayılarının artmasına neden olabilir.

 

Epilasyon ardından cildimizde oluşabilecek kızarıklık genellikle bir iki saat içinde geçmektedir ve devamında bölgeyi düzenli şekilde nemlendirmeniz gereken bakımı sağlamaktadır. Uygulama sonra bir gün kadar kısma sıcak su değmemelidir. Güneşlenmek ve solaryuma girmek cildinizde lekelenmelere neden olabilir bu nedenle dışarıya çıkarken de muhakkak güneş ışınlarından koruyucu bir krem sürün. 

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Kimono nasıl giyilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?