İşkur'a nasıl başvurulur?

İŞKUR'a iki halde başvuru yapılabilmektedir. En yakın İŞKUR şubesinden kimlik yahut pasaportla veyahut online olarak internet aracılı...

 

Günümüzün çok önemli problemlerden biri de yeni mezunların veya bir işe girmek isteyenlerin iş bulmak için tam anlamıyla nereden başlayacağını bilmemesidir.

İŞKUR'a iki halde başvuru yapılabilmektedir. En yakın İŞKUR şubesinden kimlik yahut pasaportla veyahut online olarak internet aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir 

Web aracılığıyla başvuru 3 kolay adımda yapılabilmektedir.

Bu konuda devletin kurmuş olduğu Türkiye İş Bulma Kurumu İŞKUR, nitelikli iş gücüyle iş vereni buluşturarak en büyük istihdam sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamıştır. İş başvurusunu yapmadan önce başvuru için gerekli olan şartlara göz atıp daha sonrasında başvuru yapılmış olması daha iyi sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

İŞKUR'a başvurabilmek için aranan şartlar şu şekildedir:

Yayınlanan ilanlara adayların başvuruda bulunabilmesi için İŞKUR'a kaydının olması ve 18 yaşını doldurması gerekiyor. Bazı pozisyonlar için KPSS şartı da arayan ilanlar arasında Belediyelere alınan Zabıta alımları geliyor. Bunun yanı sıra bu ilanlar arasında en fazla rağbet gören ilan ise Büro Memuru olarak öne çıkıyor. Birçok şehirde belirtilen pozisyonlar için adaylar başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden gerçekleştirebiliyor.

İŞKUR Başvurusu yapmak için: İŞKUR

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Malulen emeklilik nedir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

#1 işkur başvurusu,

Türkiye İş Kurumu (TİK)’na başvurmak için, öncelikle TİK’ın internet sitesine giriş yapılmalıdır. Ardından, “İş Başvurusu” sekmesinden “İş Arama” sekmesine geçilmelidir. Buradan, aranan işin niteliğine göre arama yapılmalıdır. İş arama sonucunda, uygun işlerin listesi çıkacaktır. İstenilen işe tıklanarak, başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu doldurulurken, istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Başvuru formu doldurulmasından sonra, başvurunun kontrol edilmesi ve onaylanması için beklenmelidir.


Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?