Lazer epilasyon yazın yapılır mı?

Lazer cilde zarar vermeden kıl köklerine ulaşıp kıl köklerini tahriş eder. Ek olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lazer epilasyonu...

 

Hepimiz istenmeyen tüylerimizden kurtulmak için değişik yöntemler uygularız. İstenmeyen tüyler denildiğinde akla ilk gelen yöntem ağdadır, acısız olsun istiyorsak da jilet. Hal böyle olsa da son dönemlerde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma sağlayan, sağlıklı ve bir o kadar da hızlı yol lazer epilasyondur. Ağda ve epilatörler gibi acı çekilmez aynı zamanda jilet gibi tüyleri çoğaltmaz tersine azaltır. Şu nedenle lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen kimseler için bir numaralı yöntem olmuştur.

Lazer cilde zarar vermeden kıl köklerine ulaşıp kıl köklerini tahriş eder. Ek olarak bir yan etkisi bulunmamaktadır. Lazer epilasyonun yapılmasından sonra artık madde olmadığı için kanserojen etkisi de yoktur. 16 yaşından başlayarak koyu tüylere sahip olan herkeste uygulanabilir.  Bunun sebebi 16 yaşından sonra kıl köklerinin gelişmesinin tamamlanmış olmasıdır. Lazer epilasyon hassaten kadınları her ay ağrı dolu uğraşlardan kurtarır ve kalıcı olarak çözüm sağlamaktadır.

Lazer epilasyonun hassaten ekim ve şubat ayları arasında yapılmış olması tercih edilir. Çünkü yazın vücudumuz güneş ışınlarının daha çok gelmesi sebebi ile yeteri kadar ışık alır ve eğer lazer yapılırsa vücutta fazla ışık alınmasının sonucu olarak beyaz lekeler çıkmaya başlar. Bu yüzden yaz mevsimindeki aylarda lazer epilasyona 2 ay süre ile arar verilir. Ama eğer yaz aylarına yakın bir zamanda lazer yapılacaksa dikkatli olunması gerekli olan hususlardan bazıları şunlardır; Güneş ışığından asgari 15  gün süre boyunca kaçınılmalıdır. Dışarı çıkılacaksa minimum 50 faktörlük güneş kremi kullanılması ihmal edilmemelidir. Tersi halinde vücudunuzda beyaz lekeler oluşur. Ek olarak lazer epilasyon yapılacaksa solaryuma ara verilmeli ve deniz sonrası güneşlenilmemelidir. 

 

Epilasyon süresi ve seansları kişinin sahip olduğu tene ve uygulanacak olan bölüme göre değişiklik göstermektedir. Lazer epilasyon uygulandıktan sonra 20-25 gün içinde tüyler köklerden çıkmaya başlar ve lazerin de etkisiyle bazı tüyler kendiliğinde dökülür. Dökülmeyen tüyler için 1,5- 2 ay sonra  tekrar bir operasyon için gidilir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Epilatör nasıl temizlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?