Erkekler için lazer epilasyon

Erkek vücudumuzu hormonların etkisiyle devamlı yeni kıl üretir. 27 yaşına kadar erkeklerde kıl yoğunluğu devamlı artış göstermektedir...

 

Lazer epilasyon lazer enerjisinin vasıtasıyla vücutta istenmeyen bölgelerdeki kıllanmaları uzun bir zaman yahut kalıcı olarak gidermek için uygulanan bir yoldur. Lazer yalnızca kadınların tercih ettiği bir epilasyon yöntemi olarak bilinse de son zamanda erkekler arasında da yaygınlaştı. Omuz, sırt ve yüzdeki aşırı kıllanma erkekler için estetik bir problem oluşturuyor. Diğer epilasyon yöntemlerinin süreklilik gerektirmesi, zaman gerektirmesi ve kesin bir çözüm olmaması daha kalıcı çözüm arayışlarını beraber getiriyor. Kadınlar arasında hayli yaygın olan lazer epilasyon, aşırı kıllanmadan şikayetçi olan erkekler için de kalıcı ve pratik çözüm.

Erkeklerin Dezavantajları

Erkek vücudumuzu hormonların etkisiyle devamlı yeni kıl üretir. 27 yaşına kadar erkeklerde kıl yoğunluğu devamlı artış göstermektedir. Bu daha önce kıl üretmemiş kıl köklerinin hormonların etkisiyle aktif hale gelmesinden kaynaklanır. Lazerle aktif kıllar yok edilirken henüz aktif olmamış kıl köklerine müdahale edilemez ve ilerde kıl üretmeleri engellenemez. Çünkü lazer kıl köküne bağlı kıl gövdesinde bir tahribat yaratmayı amaçlar ama kıl gövdesi henüz oluşmadığından bu bölümlerde etkinlik gösteremez. 

Hangi Bölgelere Uygulanıyor?

Erkekler lazer uygulamasını daha fazla sırt ve omuz bölümündeki aşırı kıllanmalar ve sakallardaki şekil bozukluklarını gidermek için tercih ediyor. Bununla beraber sporcu erkeklerde bacak ve göğüs kılları için de lazer epilasyon uygulaması hayli yaygın.

 

Seans Süreleri Ne Kadardır?

Omuz, sırt ve bacak kısmında seans süresi 30-40 dakikadır. Göğüs ve kollarda takriben seans süresi 20-30 dakikayken elmacık bölümü için 5-10 dakikalık seanslar yeterli olur.

Kaç Seans Uygulanmalı?

Her seans arasında yüz bölümü için 4-5 hafta, diğer vücut bölgeleri için 6-8 hafta boşluk bırakılır. Bu seans aralıkları seans tekrarlandıkça genişletilir.

Seans sayısı uygulanan bölümdeki kıl yoğunluğuna, kıl yapısına ve kıl rengi ile ten rengi arasındaki ton farkına göre değişmekte eğer fazla fark yoksa lazer uygulaması daha fazla tekrar gerektirir. Göğüs ve bacak bölümünde genelde 6-8 seans yeterli olurken sırt, omuz ve ense bölgeleri 8-10 seanslık uygulama gerektirir.

Lazer Epilasyon Uygulamasıyla Kıllardan Tamamen Kurtulmak Mümkün mü?

Bu yöntemle hep kılların tümüyle bitirilmesi mümkün olmayabilir. Belirtilmiş seans tekrarları yapıldıktan sonra uygulanan bölümdeki kıllarda %60-80 oranında azalma görülmektedir. Ten rengi ve cilt renginin biri birine çok yakın olduğu hallerde lazer epilasyon başarısı daha düşük olabilecektir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Ton sur ton giyim adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?