Work and travel ile hangi işlerde çalışılır?

'Work and Travel' programları her sene binlerce kişi tarafından yapılmaktadır. Bu kimselerin kendilerini geliştirmek için pek önemli ...

 

'Work and Travel' programları her sene binlerce kişi tarafından yapılmaktadır. Bu kimselerin kendilerini geliştirmek için pek önemli bir fırsattır. Böylelikle pek çok kimse merak edilen Amerika'ya gidip orada yaşama ve çalışma imkanı bulur. Bunun dışında merak edilen konulardan bir tanesi de nasıl bir işte çalışılacağıdır. Work and Travel programlarına katılmak isteyen kişilere çokca iş imkanı sunulmaktadır. Yapılmış olan mülakatlar ve kişinin istekleri doğrultusunda bir tanesinde karar kılınır. Daha sonrası gereken işlemler yapılarak yaz boyu belirlenen işte çalışılır.

Work and Travel ile hangi işlerde çalışılabilmektedir?

Benzer halde benzin istasyonlarında kasada yahut benzin doldurma kısımlarında da çalışma seçenekleri bulunur.

Restaurant işleri yaygın olarak tercih edilir. Restaurantlarda aşçılık, garsonluk, komilik, bulaşıkçılık gibi işler hayli karşılaşılan work and travel işleridir. Bu işlerde çalışanların en büyük artısı yemekleri bedava veya indirimli olarak yiyebilmektir. Ek olarak kapalı bir ortam olduğundan dolayı yaz ayları için hayli uygun olur. Bu yerlerde pek çok birey ile birlikte çalışılacağı için ingilizceyi geliştirmek de gayet kolaydır 

En bilinen olan işlerden bir tanesi otelde verilen işlerdir. Resepsiyonda çalışmak, kapı görevlisi olmak, çamaşırhane görev almak, oda veya park görevilisi olmak, otel restaurantında veyahut barında çalışmak seçenekler arasında yer alır. Bu işlerin en büyük avantajı hayli güvenli olmasıdır. Bu nedenle pek çok birey otel işlerini tercih etmektedir. Oteldeki pozisyonlar da kimselerin ingilizce seviyelerine göre yapılmaktadır.

 

Eğlence parkı işleri de hayli sevilen ve çokca kişinin istediği işlerdir. Buralarda cankurtaranlık, bilet satma, hediyelik eşya tezgahtarlığı, fotoğrafçılık gibi işler mümkündür. Bu işler hem eğlenceli aynı zamanda ingilizceyi geliştirmek için çok uygun olur. Zaten bu işler için dil seviyesinin belli bir seviyede olması beklenmektedir. Ama açık alanda olduğundan dolayı sıcak yerlerde sıkıntılı olabilir. Özel olarak cankurtaranların daha dikkati açık olması ve kişilerin güvenli bir biçimde yüzdüklerinden emin olması gerekir. Bu tür riskleri de bulunur.

Marketler içinde kaisyer veyahut depoda çalışması da mümkündür.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Konservatuar nasıl kazanılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?