Kalça büyütme hareketleri

Bu hareketlerin peşi sıra, yediklerinize de dikkatinizi açmanız gerekmektedir. Yağlı ve şekerli gıdalar vücutta yağ oluşumuna neden o...

 

Çok kadın dolgun ve şekilli kalçalara sahip olmak ister. Ama bunu yapmak için genetik yapının peşi sıra sporla desteklenmesi gerekmektedir. Hareketsiz bir vücutta kalçalar büyük olsa da şekilsiz dururlar. Hem küçük kalçalar aynı zamanda büyük ve şekilsiz kalçalar için evde kolay bir biçimde yapılabilecek hareketler mevcuttur. 

Lateral Step Up (Yana Adım Çıkma): Step tahtası yahut alçak bir tabure kullanarak hareketi uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz yere tek adımla yan halde çıkın ve inin. Bu hareketi sağ ve sol bacak için 10'ar kez 3 set tekrar edin. Dumbella çalışarak dengeyi sağlayabilir ve etkisini daha iyi hissedebilirsiniz.

Lunge (Bacak Hamlesi): Bir bacağınızı öne atarak çömelin. Diğer bacağınızla destek alın. Dizlerinizi mutlaka yere değdirmeyin. Adımları değiştirerek hareketi 10 kez 3 set tekrarlayın. Dengeyi sağlamak için dumbell da kullanabilirsiniz. Bu hareket kalçayı sıkılaştırdığı gibi bacak kasları için de önemlidir.

Lying Hip Abduction (Yana Yatarak Bacak Açma): Düz zemine yan halde yatın. Üstte kalan elinizle yerden destek alın. Üstteki bacağınızı açabildiğiniz son noktaya kadar yukarı doğru açın ve kapatın. Kalça kaslarınızın geliştiğini göreceksiniz. Hareketi sağ ve sol bacakta 10 kez 3 set tekrar edin. 

Kalça Sıkma: Bu hareketi gün içinde bir zaman diliminde yapabilirsiniz. Kalçanızı sıkarak minimum 3 saniye kadar bekleyin ve bırakın. Hareketi 15-20 kez tekrar edin. Kalçanızın sıkılaşmasına yardım eden olabilecektir.

 

Leg Kick Back (Geri Tekme): Hareketi ayakta sandalyeden destek alarak yapabilirsiniz. Bir bacağınızı arkaya doğru kaldırın. Kalçanızın yukarı doğru sıkıştığını hissedeceksiniz. Hareketi iki bacak için 15 kez 3 set tekrarlayın

Half Squat (Yarım Çömelme): Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak yere paralel duruma getirin. Dizlerinizi 90 derece kırarak yarım halde çömelin. Hareketi 10 kez 3 set tekrar edin. Bu hareketle kalçalarınızın çalıştığını hissedeceksiniz. 

Bu hareketlerin peşi sıra, yediklerinize de dikkatinizi açmanız gerekmektedir. Yağlı ve şekerli gıdalar vücutta yağ oluşumuna neden olur ve bu yağlar kalçalarda toplanabilir. Bu nedenden dolayı yağ yapmayan besinler tüketilmelidir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Dalış hastalıkları nelerdir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?