İç bacak nasıl eritilir?

Bu hareketler ile iç bacaktaki yağlanmalardan ve sarkmalardan kurtulmak için fayda sağlanılmaktadır. Düzenli yürüyüşler ile bu hareke...

 

Çokca kimse iç bacaklarındaki yağlanmalardan ve sarkmalardan şikayet etmektedir. Bu nedenle tehlike hissedildiğinde hemen önlem almak önemlidir. Çünkü daha sonrasında geri dönüş daha zor olur. İç bacaklardaki yağları eritip daha güzel görünüme sahip olmaları mümkündür. Bunu yapmak için yapılması gerekli olan türlü hareketler bulunur. Yapılmış olan bu antrenmaları da günlük yarım saat kadar yürüyüş ve doğru beslenme ile desteklediğinde daha hızlı sonuçlar alınabilmektedir.

İç bacakları sıkılaştırmak için neler yapılmalıdır?

Bacaklar yine omuz genişliğinde açlıp dizler kullanılarak squat pozsiyonu alınır. Yine ayak bileklerinden egzersiz bandı kullanılarak pozisyon alınır. Ayağa kalkmayacak biçimde karın kasılarak bacaklar sırası ile yan tarafa doğru kaldırılıp indirilir. Hareketi yaparken dizlerin bükülü bir biçimde olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Egzersiz bandı kullanarak bacakları yan tarafa açıp kapama işlemi ilk hareket olarak uygulanmaktadır. İlk başta bacaklar omuz genişliğinde açılınca egzersiz bandı ayak bileklerinden düğümlenir. Eller belde ve kalça sıkılışmış bir şekilde bacaklar sırayla egzersiz bandını gerecek halde yana doğru kaldırılıp daha sonrasında ilk pozisyona geri dönülür. Sağ ve sol bacak için de onar tekrar yapılmış olması tavsiye edilir.

Diğer bir hareket olarak ellere münasip kilolarda dambıl alınıp bacaklar omuz genişliğinde açılır. Nefes verirken bir bacak yan tarafa doğru atılır. Bir bacağı olabildiğinde bükerken diğer bacağın dik bir pozisyonda kalmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Hareket sırasında kalçanın geriye doğru çıkarılması gerekir. Bu egzersiz iki bacak için de onar kez tekrar edilir.

 

Sırt üstü bir biçimde yer uzanıldıktan sonra bacaklar yukarı doğru uzatılırken kollar yana tarafa doğru açılır. Ayak bileklerinin arasına küçük boy pilate topu koyulup karın sıkılarak omuzlar yerden ayrılır. Eller hafif halde aşağı indirilirken bacaklar ile pilates topu sıkıştırılıp gevşetilir. Hareket yapılırken düzenli şekilde nefes alıp vermeye dikkat edilmesi gerekir 

Diğer bir hareket için ise yan bir biçimde yatılır. Kol dirsekten bükülürek denge sağlandıktan sonra ayağın arasına küçük boy pilates topu sıkıştırılır. Daha sonrasında ayakları kaldırarak topu havada 5 defa kadar sıkıştırmaya çalışıp tekrar ilk pozisyona geri dönülür. Sağ ve sol bacak için on kez uygulanması yeterli olabilecektir.

Bu hareketler ile iç bacaktaki yağlanmalardan ve sarkmalardan kurtulmak için fayda sağlanılmaktadır. Düzenli yürüyüşler ile bu hareketlerin desteklenmesi hayli önemlidir. Böyle iç bacakları daha kolay biçimde eritmek mümkündür.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Pirinç suyunun cilde faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?