Kaz tüyü yastık nasıl yıkanır?

Kaz tüyü yastıkların dışı pamuktan üretilmiş özel kılıfla kaplıdır. Bu kılıf diğer yastık kılıflarından değişik olarak tüylerin yastı...

 

Kaz tüyü yastıklar, kazların çoğunlukla gıdık ve sırt tüylerinden üretilen doğal yastıklardır. Diğer yastıklarla kıyaslandığı zaman hayli hafif olan bu yastıklar vücut ısısını dengeler ve uyku sırasında oluşan nemi giderir. Yastık içindeki hava geçirgenliğinin pek iyi olması nedeni ile terlemeye neden olmaz.

Nasıl Yıkanır?

Yastığı yıkamadan önce kılıfı kesinlikle kontrol edin. Kılıftaki küçük delikler veya dikiş bölümündeki sökülmeler, tüylerin yıkama sırasında dışarıya çıkmasına ve yastığın kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir.

Açık havada kuruturken, direkt güneş almamasına dikkatli olun.

Yıkanan yastıkları vakit kaybetmeden kurutucu ile yahut açık havada kurutun. Islak olarak asla bekletmeyin. 

Yıkama için düşük sıcaklıklar (30 ile 40 derece) ve normalden daha az deterjan kullanın. Makinenizin programı destekliyorsa ilave su seçeneğini aktif hale getirin. Çamaşır suyu ve diğer ağartıcı ürünleri kullanmayın.

Kaz tüyü yastığınızı yıkamadan önce kesinlikle üreticinin talimatlarını okuyun. Bazı yastıklar elde ve çamaşır makinesinde yıkanabilirken bazıları için yalnızca kuru temizleme önerilmektedir.

Kaz tüyü yastıkların dışı pamuktan üretilmiş özel kılıfla kaplıdır. Bu kılıf diğer yastık kılıflarından değişik olarak tüylerin yastık dışına çıkmasını önleyen özel tasarımı sahiptir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Düğün çorbası nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?