Kuruyan oje nasıl düzeltilir?

kırılan ucu bir peçete vasıtasıyla, fazla sıkmadan tutun. Rujun ucunu, çakmak veya mum aleviyle ruju yakmayacak halde birkaç saniye t...

 

Oje şişesi açılınca raf ömrü kısalmaya başlar. Havaya maruz kalan ojenin içindeki maddeler buharlaşarak, ojenin pürüzsüz görünümün kaybetmesine ve yoğunlaşmasına neden olur. Uzun zaman kullanılmayan veyahut havayla çok fazla temas eden ojeleri birkaç damla aseton ile eski durumuna getirebilirsiniz.

Sıcak havalarda rujlar kolayca yumuşar ve kırılır. Kırılan ruju tekrar bir araya getirmek için,

kırılan ucu bir peçete vasıtasıyla, fazla sıkmadan tutun. Rujun ucunu, çakmak veya mum aleviyle ruju yakmayacak halde birkaç saniye tutup eritin. Daha sonrasında, hızlı bir şekilde ruj bölmesine yerleştirin. Son olarak kırılan kısmı da bir nebze ısıtın ve ruju soğuması için buzdolabına kaldırın

Sıcak suyun içinde oje şişesini 10 dk bekletin.

Kuruyan oje kapağını gevşetmek için bir parça pamuğa aseton döküp silin.

Oje şişesine, asetonlu ya da aseton içermeyen bir oje çıkarıcıdan 3-4 damla ekleyin. İki eliniz arasında şişeyi sağa- sola hızlı biçimde çevirin.

Aseton ilave etmenize karşın ojenin dokusu düzelmiyorsa, yeni şişe almayı deneyin.

Oje sürerken;

Uzun süre kullanılmayan göz farları zaman içerisinde sıkılaşır ve sertleşir.

Pamuk bir bez veyahut peçete ile farkın üstünü bastırarak silin.

Fırçaya çok fazla oje almamaya dikkatli olun. Fazla oje ilk katın çok kalın olmasına ve ojenin daha uzun zamanda kurumasına neden olur.

Ojeyi pürüzsüz bir biçimde sürebilmek için kağıt havluya bir nebze aseton sürün. Oje kenarlarındaki artıkları ve fırçayı temizleyin. Fırça ve oje şişesi temizliğinde pamuk gibi tüy bırakabilecek materyaller kullanmamaya dikkat gösterin.

 

Kırılan pudra ve allıkların üzerine birkaç damla makyaj temizleyici losyon damlatın.

Kırılan parçaların yapışması ve yüzeyin düzleşmesi için allık fırçasını kullanın. Tekrar bir araya gelmeyecek kadar dağılmışsa küçük poşetin içine parçaları dökün ve kaşıkla ezerek toz durumuna getirin. Toz formunda kullanın.

Kurumuş ojeleri düzeltmek için bunları deneyin.

Göz ve dudak kalemlerinin açarken sıkılmasını istemiyorsanız,

açmadan önce on dk buzlukta bekletin. Dolgusu sertleşen kalemler, böylelikle çok çok rahat bir biçimde açılır ve kırılmaz.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Ayak çatlakları nasıl giderilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?