Halsizliğe iyi gelen yiyecekler

:özel olarak soğuk kış günlerinde gücümüzün korunmasına yardım etmektedir. Yoğurdun yararları saymakla bitmez....

 

Kendinizi devamlı olarak yorgun hissediyor, başınızı koymaya bir yerler arıyorsanız kronik yorgunluk sendromu çekiyor olabilirsiniz. Kış aylarında bahar yorgunluğu adıyla anılan bu keyifsiz durumu siz de üzerinizden atamıyorsanız, yiyecekleri yanlış tüketiyorsunuz demektir. Uzmanlar bu yorgunluk durumunun yetersiz beslenmeden veya yanlış uygulanan diyetlerden doğabileceğini belirtiyor.

Yoğurt

:özel olarak soğuk kış günlerinde gücümüzün korunmasına yardım etmektedir. Yoğurdun yararları saymakla bitmez.

Yeşil salata

Bu besin maddesi, vücudumuzu toksinlerden arındırmaya yardımcı olmaktadır. Enerji vermektedir, yorgunluk ve halsizliği ortadan kaldırır.

Muz

: Enerji deposudur diyebiliriz. Çocukların, okula gönderirken üstüne biraz bal gezdirilmiş muz yemelerini sağlamak, günlerinin verimli geçmesi sağlamaktadır. Ek olarak lifli bir besin olması hasebiyle tokluk hissi de vermektedir.

Kayısı

İçten ve dıştan vücudumuza canlılık veren kayısıyı soğuk kış günlerinde kuru olarak yemek çok yararlıdır. Sabah uyanınca 2 kayısı yiyip su içerseniz, bağırsaklarınızın temizlendiğini fark edeceksiniz.

Sarımsak

: Beden ve zihin yorgunluğuna iyi gelir. Ek olarak iyileştirme özelliğine sahiptir. Bulaşıcı hastalıklarda ideal koruyucu besindir.

Maydanoz

Besinlerin en değerlilerindendir. Sabah kahvaltılarında tüketmeye dikkat gösterin, bu vesileyle gününüz yorgun geçmez. Öğle yemeğinde de salatanın içerisinde veya akşam yemeğinizin yanında çokça maydonoz yemelisiniz.

 

Soğan

Canlandırıcı özelliği ile halsiz olduğunuz dönemlerde vücudunuza güç vermektedir. Mercimek: Dört dörtlük bir besin kaynağıdır. Et yerine geçen iyi bir protein deposu özelliği taşır. Enerji vermektedir.

Havuç

Organizmanın gücünü ve bağışıklığını arttırır. Gün içinde yiyeceğiniz 3 havuçla zinde kalabilir benzer zaman da formunuzu koruyabilirsiniz.  

Sizin için yorgunluğa karşı etkili olan harika besinler

Bal

Uzun bir zaman enerji harcamanız gerekli olan hallerde işinize başlamadan yarım saat kadar önce 1 çorba kaşığı bal yemek size enerji verecektir. Benzer zamanda beyin ve vücut fonksiyonları son derece iyi çalışacaktır.

Elma

Müthiş bir enerji kaynağıdır. Elma yemek, vücudumuzu uyarır ve canlandır. Her gün muhakkak elma yemeye .

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Armutun faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?