Fitness ipuçları

Fitness sağlıklı ve zinde olmak anlamına gelen bir sözcüktür. Çok egzersize dayalı kapsamları geniş bir spordur. Fitness i vücut geli...

 

Fitness sağlıklı ve zinde olmak anlamına gelen bir sözcüktür. Çok egzersize dayalı kapsamları geniş bir spordur. Fitness i vücut geliştirme sporundan ayıran en temel faktör vücudumuzun gelişmesi için değil sağlık kazanması için yapılıyor olmasıdır. Ek olarak fitness de kaslar fazlaca gelişmez, onun yerine sıkılaşır. Bu noktada da bayanların vazgeçilmeyen sporudur.

Peki fitness ın tam anlamıyla amacına ulaşması için ipuçları nelerdir?

Fitness çalışmanızda kardiyo için ip atlama, bisiklet yahut koşu tercih edebilirsiniz. Orta temposu olan bu aletlerin tercihi toptan eğitmeninize bağlıdır.

Kendinize münasip fitness programını uygulayın. Çünkü herkesin anatomisi farklıdır ve ihtiyaçları buna göre şekillenir. Seçtiğiniz kendinize münasip fitness programını doğru uyguladığınızdan emin olun.

Bu sporu zayıflamak için değil formunuzu korumak ve daha sıkı bir vücudumuza sahip olmak için yapın.

Vücut anatominizi tanıyıp ona göre fitness çalışın. Bundan dolayı çalışmanız tam başarı göstermektedir. Mesela bir kasınızın diğer bölüme göre daha az geliştiğini fark ettiniz, o zaman zayıf kası az daha fazla çalıştırıp dengeyi kurabilirsiniz.

Çok sıkı çalışmaların ertesi günü düşü tempolu hareketlere yönelin.

Yaptığınız çalışmaya toptan motive olun.

Ek olarak günlük kalori alımınızı kontrol edin.

Kardiyonun tanımı spora başladığınızdaki ilk yarım saatinizdir. Bu zaman dilimini yağ yakımıyla başlatabilirseniz fitness çalışması boyunca tam bir başarıyı yakalayabilirsiniz.

 

Beslenmeye muhakkak çok dikkatinizi açık tutun. Karbonhidrat protein dengesini doğru şekle dengeleyin.

Fitness çalışmanıza muhakkak şınavı dahil edin. Karın, bel, bacak ve vücudumuzun üst tarafını çalıştıran bir harekettir.

Fitness programınızı muhakkak su içerek destekleyin.

Fitness çalışırken muhakkak kardiyo yapın. Bu vesileyle vücudunuz diğer hareketlere de hazırlanmış olur ve yağ yakımı daha hızlı sağlanmaktadır.

Fitness programı çerçevesinde uzman bir eğitmenle çalışmak en doğrusu olabilecektir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki konumuz olan Fitness ile zayıflama yöntemleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?