Blöf nasıl oynanır?

Bütün bu kurallar çerçevesinde mantıklı düşünme, yere atılan kağıtları sayma blöf oyunu için gereklidir. Ama doğru zamanda blöf yapma...

 

Bir yahut daha çok iskambil destesi ile oynanan blöf mantık ve blöf yapma yeteneğinin yüksek seviyede olması gerekli olan basit kuralları olan bir oyundur. Asgari üç kişi ile oynanır. 3-4 kişilik oyunlar için bir iskambil destesi yeterlidir, sayı arttıkça iki deste ile de oynanabilir. 3 kişi ile oynarken birden fazla deste de kullanılabilmektedir.

Blöf nasıl oynanır?

Blöf oyununda yapılabilen muhtemel taktikler

Bütün bu kurallar çerçevesinde mantıklı düşünme, yere atılan kağıtları sayma blöf oyunu için gereklidir. Ama doğru zamanda blöf yapma veya yapılan blöfü yakalama da oyunun kazanılması için gereklidir. Blöf kurallar itibarı ile basit bir oyundur, ama oyun içinde kompleks düşünceler gerekmektedir.

Blöf oyunun tek gayesi eldeki kağıtları bitirip oyunu kazanmaktır. Oyunun kaç kişiyle ve kaç desteyle oynanacağı belirlenip kartlar dağıtılır. İmkanlar el verdiği sürece herkese eşit sayıda kart dağıtılır. Kart sayısı fazla olan kişi oyuna başlar. Eğer herkes benzer sayıda karta sahip ise her oyun elinde başkası başlamak suretiyle oyun devam ettirilir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Hediye paketi nasıl yapılır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?