Hediye paketi nasıl yapılır?

Artık paketleme tüyolarını bildiğinize göre, hediyenizi paketlemeye başlayabilirsiniz. Kolay gelsin!...

 

Hediye seçmek keyifli, bir o kadar da zor bir iştir. Sevdiğiniz birine özel gün için hediye arıyorsanız bu süreç günlerce, ayrıca haftalarca sürebilir. Sonuç kısmında fevkalade hediyeyi bulduğunuzda ise, onu sıradan bir hediye paketiyle vermek istemezsiniz. Tabii, çoğu mağazanın hediye paketleme opsiyonları bulunuyor. Ayrıca bazıları artık hayli şık da durabiliyor. Lakin yine de diğerlerinin yanında ayrıştırılacak bir hediye paketi yaparak, alanı daha hediyenin ne olduğunu bile bilmeden mutlu edebilirsiniz.

Hediye Paketi Nasıl Yapılır?

Unutmayın, önemli olan elinizdeki malzemenin çeşitliliğinden yahut kalitesinden çok, onunla neler yaptığınızdır. Mesela düz kese kağıdını bile hediye paketi olarak kullanabilir, üstünü renkli post-it'ler veya renkli kurdelelerle süsleyebilirsiniz. Kese kağıdı gibi doğal malzeme kullanıyorsanız üstüne doğal rafyayla birkaç kuru çiçek de tutturabilirsiniz. Mevsimine göre yazın taze lavantalar, sonbaharda kurutulmuş yapraklar, hediye paketinizi bir anda özelleştirecektir.

Çok fazla vaktiniz yoksa, hediyenizi aldığınız mağazadan ürününüzü paketlemelerini rica edebilirsiniz. Artık çoğu dükkanda hediye paketi opsiyonu bulunuyor. Yine de benzer mağazadan alınan başka hediyelerden değişik durması için eve gittiğinizde pakedin üstüne kocaman bir kurdele takabilir, onu diğerlerinden biraz olsun ayrıştırabilirsiniz.

 

Hediyeyi vereceğiniz kişi yakın arkadaşınız veyahut bir aile bireyiyse, düz renk bir paket kağıdıyla kapladığınız hediyenizin üstüne ikinizin bir fotoğrafını yapıştırarak direkt paketin üstüne bir not yazabilirsiniz. Bilhassa kitap, kutulu ürün gibi düz yüzeyli hediyelerde bunu kolay bir biçimde uygulayabilirsiniz.

Hali paketlenmeye çok müsait olmayan bir hediye aldıysanız, değişik opsiyonlara gidebilirsiniz. Örnek verilecek olursa bir şişe şarap aldıysanız onu şık bir masa örtüsüyle paketleyerek hediye paketini de ayrı bir hediyeye çevirebilirsiniz.

Bir kırtasiyeden alabileceğiniz birkaç tür paket kağıdı, paketlemeye ihtiyacınız olduğunda yardımınıza koşacaktır. Bir de tabii makas ve bant. En basit paket için hediyenizi paket kağıdının ortasına koyun ve kağıtla çevresini kapatmak suretiyle bantlayın. Süslemek için rafya veyahut hazır süs kullanabilirsiniz.

Son olarak, size gelen ve beğendiğiniz hediye paketlerine dikkatli olun. Zarar vermeden açmayı başarabiliyorsanız, sonrasında kullanmak üzere saklayabilirsiniz!

Evinizde bulunan her şey kullanılabilmektedir. Eski gazeteler, atmak üzere kenara ayırdığınız haftalık mizah dergileri, eskiyen aylık dergiler... İster direkt paketlemek için kullanın, ister varolan paketin üstüne süs olarak. Bazen renkli bir peçete bile işinizi görebilir.

Artık paketleme tüyolarını bildiğinize göre, hediyenizi paketlemeye başlayabilirsiniz. Kolay gelsin!

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Çoban köpeği cinsleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?