Kaşarlı omlet nasıl yapılır?

Dilerseniz omletinizin içine maydonoz veyahut dereotu da atabilirsiniz. Ek olarak salam, jambon, sucuk gibi ürünleri de omletinizin i...

 

Kahvaltı sofralarını süsleyen kaşarlı omleti siz de eviniz pratik bir biçimde yapabilirsiniz. Kaşarlı omlet hem lezzetli oluşu aynı zamanda besleyici özellikleri yönünden çokça tercih edilen bir kahvaltı besinidir. Ek olarak yumurta sevmeyen kimselerin, yumurta ile barışmasını sağlayacak bir tariftir.

Kaşarlı Omlet Nasıl Hazırlanır?

Dilerseniz omletinizin içine maydonoz veyahut dereotu da atabilirsiniz. Ek olarak salam, jambon, sucuk gibi ürünleri de omletinizin içine koyarak lezzetini artırabilirsiniz. Bu bütünüyle sizin damak zevkinize kalmıştır.

Yukarıdan verilen malzemeler tek omlet için gereken olan malzeme miktarlarıdır. Omletin ölçüsünü tutturmak için birer birer omletleri yapmanız tavsiye edilir. Bir kabın içine iki yumurtayı kırınız. Daha sonrasında süt ve tuzu da kabın içine ekleyiniz ve güzelce karıştırınız. Tavayı ocağın üstüne koyunuz ve az ölçüde sıvı yağ ekleyiniz. Karıştırmış olduğunuz yumurta karışımını tavaya yavaşça ekleyiniz. Kısık ateşte bir nebze pişirdikten sonra bir su bardağı kadar rendelenmiş kaşarı tavaya ekleyiniz. Omletin yarısını diğer yarısının üstüne kapak gibi kapatınız. Pişince artık omletiniz servis için kullanıma hazır duruma gelmiştir. 

Kaşarlı Omlet İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

1 su bardağı kadar kaşar rendesi

Sıvı yağ ve tuz gerekir.

2 adet yumurta gerekir. Lakin bu iki adet yumurta kişi başına düşen yumurta sayısıdır. Siz evinizdeki kişi sayısına göre yumurta sayısını da arttırmanız gerekir.

2 yemek kaşığı kadar süt

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Tofu nasıl yapılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?