Muzlu puding nasıl yapılır?

Daha sonrasında muzları küçük küçük kesiniz ve çatal yardımıyla kestiğiniz muzları eziniz. Ezilmiş muzları tencerenin içine ilave edi...

 

Her insanın seve seve yediği muzlu pudingi evinizde siz de yapabiliriniz. Muzlu puding en kolay ve lezzetli tatlı tarifleri arasından yer alır. Hazır puding yerine sizde evinizde doğal ev yapımı muzlu puding hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı ve lezzetli muzlu puding için yapmanız gerekenler.

Muzlu Puding İçin Malzeme Listesi

2 paket vanilya muzlu puding yaparken yeterli olabilecektir.

1 su bardağı kadar toz şeker

4 su bardağı dolusu süt

4 adet büyük boy muz

4 yemek kaşığı kadar pirinç un

Muzlu Puding Yapılışı

Daha sonrasında muzları küçük küçük kesiniz ve çatal yardımıyla kestiğiniz muzları eziniz. Ezilmiş muzları tencerenin içine ilave ediniz ve karıştırmaya devam ediniz. Muzlar toptan karışımın içine yayılmalıdır. Bu işlem içim mikserinizden yardım alabilirsiniz. Son olarak da hazırladığınız muzlu pudinglerinizi servis kaselerine paylaştırınız ve beş dakika dışarıda bekleyince buz dolabına koyunuz. İki saat buz dolabında bekleyen pudinglerinizi artık afiyetle yiyebilirsiniz.

Not: Muzlu pudingi hazırladıktan sonra servis kaselerinizin altına kek veyahut bisküvi koyarak farklı lezzetlerde elde etmeniz mümkündür.

Bir tencerenin içine süt, pirinç unu ve toz şekeri koyunuz. Daha sonrasında tencerenizin altını acınız ve tencerenin içine koyduğunuz malzemeler muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişiriniz. Bu işlem yapılırken malzemeler devamlı karıştırılmalıdır. Ocaktan tencerenizi alacağınız zaman karışımın içine iki paket vanilyayı ekleyiniz.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Mantı sosu nasıl hazırlanır? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?