Rasta nasıl yıkanır?

Saç bakım şekliniz saçlarınıza rasta yaptırdıktan sonra tamamiyle değişecektir. Tüm bakım ürünlerinizi bir araya toplayın ve testi ge...

 

Saç bakım şekliniz saçlarınıza rasta yaptırdıktan sonra tamamiyle değişecektir. Tüm bakım ürünlerinizi bir araya toplayın ve testi geçip geçmediğini kontrol edin.

Talimatlar

Rastalarınızı yaptırdıktan sonra asgari iki hafta boyunca şampuanın cezbediciliğine karşı koyun. Saç deriniz bu yeni duruma alışacaktır. Rastalarınız sağlamlaştıktan sonra saç derinizdeki hissiyata göre saçlarınızı 4 gün ile 2 hafta arasındaki bir sıklıkta yıkayın.

Saç derinizde artık ya da tabaka bırakmayacak az köpüren bir şampuan tercih edin. Saçlarınızı ılık ve soğuk arasındaki bir sıcaklıkta yıkayın. Burgularınızı korumak için uyguladığınız bal mumu sıcak su kullanımında eriyebilir.

Saç derinizin ihtiyaçlarını karşılayan şampuanları kullanın. Rastaları birçok insan kuru ve kaşıntılı saç derisinden ve kepekten şikayetçidir. Diğer ‘’Rasta kafalı’’ların ürettiği ürünleri inceleyin. Bu ürünler sizin özel ihtiyaçlarınıza cevap verecek biçimde formüle edilmişlerdir.

Şekillendirici kullanmayın. Şekillendiricilerin yumuşatıcı içeriği rastalarınızı gevşetebilir.

Saçınızı yıkamadan önce kafanıza naylon külotlu çorap veya saç filesi geçirmeyi deneyin. Böylelikle rastalarınız yerlerinde kalacak ve çözülmeleri engellenecektir.

Temizlenmiş başınızı sallayın ve arta kalan suyu rastalarınızdan sıkıp akıtarak kurutma işlemine başlayın. Havlular saçınızda havlu tüyü parçacıkları bırakabileceği için, başınızdaki suyu yatak çarşafıyla kurutun.

 

Saçlarınızın bütünüyle kurumasını bekleyin, daha sonrasında saçlarınıza bal mumu (wax) ve burgulama uygulamasına başlayın. Her bir rastayı kökten yukarı doğru tarayarak burguyu oluşturan eden keçemsi kıvamı oluşturun.

Uyarılar & İpuçları

Yeni rastalar fakat büyük bir çabayla çözülür, ama genelde rastalar kolay kolay çıkmaz. Eğer yeni saç stiline geçmek ister iseniz rastaları kökünden kesmeniz gerekmektedir ve böylelikle yeni saçlarınızla baştan başlayabilirsiniz.

Eğer rastalarınızın tam olarak yıkanması gerekiyorsa her defasında küçük gruplar durumunda yıkayın. Bu metod saçlarınızın dolaşmasını ve çözülmesini engelleyecektir.

İhtiyacınız Olan Malzemeler

Ilık Su

Sıcak Yağ Tedavisi

Vücut Şekillendirme Şampuanları

Normal Saçlar İçin Özel Şampuanlar

Protein İçerikli Şampuan

Yatak Çarşafı

Çorap

Oyun Konsolları

Şekillendirici

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Dantel perukla nasıl uyunur? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?