Koltuk şalı nasıl kullanılır?

Koltuk şallarında renk uyumu aramanıza gerek yoktur. Bu nedenden dolayı tümüyle zevkinize hitap eden renklere yönelmekten çekinmeyin....

 

Dekorasyonun kreatif fikirler toplamı olduğunu düşünürsek esasen başlangıç noktasının olmadığı gibi bitiş noktasının da olmayacağını kestirebiliriz. Evinize her bakışınızda farklı ayrıntı yakalayıp burayı değiştirmeye ve güzelleştirmeye çabalamak mümkün. Yeter ki yaratma gücünüz olduğuna inanın ve evinizi sevin!

Koltuk şalları nasıl kullanılır?

Koltuk şallarında renk uyumu aramanıza gerek yoktur. Bu nedenden dolayı tümüyle zevkinize hitap eden renklere yönelmekten çekinmeyin. İster iseniz neon renkler kullanarak odanızı şenlendirebilir, ister iseniz de pastel tonların ortamı yumuşatmasına izin verebilirsiniz.

Çok geniş bir yelpazeye sahip olan koltuk şallarını ister iseniz klasik kumaştan, ister iseniz de örgü özellikli olanlardan tercih edebilirsiniz. Örgü olan koltuk şallarını kış mevsiminin etkili olduğu aylarda tercih ederseniz sıcacık hissetmeyi de garanti altına almış olursunuz. Benzer zamanda kırk yama modelli bir örgü koltuk şalı, odaya her girişinizde içinizi açacak ve her renkle kolaylıkla kombinlenecektir.

Koltuk şalı seçerken üstünde fazlaca iş, boncuk, işleme gibi detaylar olmamasına dikkat gösterin. Bu modeller ne kadar güzel de görünseler kullanım açısından sizi zorlayabilir.

İskoç tarzı olarak bilinen püsküllü koltuk şalları güzel görüntüleriyle sık tercih edilenler arasındadır. Trend takip ediyorsanız sizin için iyi bir tercih olabilecektir.

Kedimizi bildiğimizden beri koltuk örtüleri olarak kullandığımız koltuk şalı olarak eksantrik bir adla yeni yaşamlarda can bulan, esasen annelerimizin evinde kendimizi bildiğimizden beri koltuk örtüleri olarak kullandığımız renk renk örtüler işlevsel olmasıyla beraber dekoratif amacıyla da kullanılır.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Buzdolabı nasıl seçilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?