Ispanak yemeği

Ispanağın içinde bol ölçüde C, B, E ve K vitaminleri bulunuyor. Bunun yanında manganez, magnezyum, potasyum, demir, kalsiyum, selenyu...

 

Çizgi filmlerden Temel Reis’in bir konserve ıspanağı tek lokmadan yedikten sonra nasıl güçlendiğini ve Kabasakal’ı nasıl yere serdiğini hatırlamayanınız yoktur sanırım. Ispanak mucize sebzeler kategorisinde, içerdiği antioksidan, vitamin ve mineraller vesilesiyle tam bir sağlık deposu, üstelik bir o kadar da leziz bir sebze. Hem çiğ aynı zamanda pişmiş olarak tüketilebilme rahatlığına da sahip.

Ispanak yemeği tarifi

Çocuklarınıza ıspanağı yedirmekte zorlanıyorsanız onlara leziz ıspanak burgerler hazırlayabilirsiniz

Ispanağın içinde bol ölçüde C, B, E ve K vitaminleri bulunuyor. Bunun yanında manganez, magnezyum, potasyum, demir, kalsiyum, selenyum, fosfor, bakır, folik asit, çinko ve omega-3 asitleri içeriyor.

Ispanağı pişirirken dikkatli olunması gerekli olan en ehemmiyetli noktalardan biri çok fazla ateşe maruz bırakmamak yani çok fazla pişirmemek. Tersi durumunda içerisindeki o yararlı vitamin ve mineralleri kaybediyor olabilecektir. Değerlerini kaybetmeyen bir ıspanak yemeğini yapmak ister iseniz tarifimize bir göz atın;

Unutmadan, ıspanakta A vitamini bulunmamasına karşın vücudumuza girdiğinde A vitamini oluşturuyor çünkü içinde yer alan beta karoten vücut tarafından A vitaminine dönüştürülüyor.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Fırında balık tarifi adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?