Uykuda yüzde oluşan izler nasıl geçer?

Uyku gün içerisinde yaşadığınız bütün endişe, sıkıntı ve güvensizlikleri birkaç saatliğine bir kenara bırakabileceğiniz bir zaman boş...

 

Uyku gün içerisinde yaşadığınız bütün endişe, sıkıntı ve güvensizlikleri birkaç saatliğine bir kenara bırakabileceğiniz bir zaman boşluğuydu. Ama yaşlandıkça bu hal değişir. Artık bir de yan yattığınızda yüzünüzde gittikçe artan kırışıklıkları düşünmeniz gerekmektedir. Bir kaç basit önlemle, uyku sırasında kazandığınız kırışıklıklarınızı azaltmanız mümkündür.

Sırtüstü uyumayı deneyin. Bu, yan yattığınız için oluşan uyku kırışıklıklarını yüzünüzden uzak tutmanın en kolay yoludur. Her insanın alıştığı bir uyku pozisyonu olduğundan, bunu değiştirmeye çalışmak esasen pek de işe yaramayabilir.

Pamuk yastıklardan kaçının. Pamuk yastıklar, yüzünüzde daha sonrasında uyku kırışıklıklarına neden olan buruşukluklar oluşabilmesine neden olurlar. Bu kırışıklıkları önlemek için sünger yahut köpük yastık kullanmaya çalışın.

Saten veyahut ipek yastık kılıfı tercih edin. Yine, kırışıklığa neden olan pamuk yastık kılıflarından kaçının. Saten ve ipek yastık kılıfları buruşmazlar.

Kırışık karşıtı bir yastık alın. Yararları kanıtlanmamış olmasına karşın, kırışık karşıtı yastıkları denemek isteyebilirsiniz. Bu yastıklar bilhassa kumaşa eklenen bakır iyonlar hasebiyle kırışıklıkları azaltmak için tasarlanmıştır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Ponza taşının faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?