Bahçıvan pantolonlar nasıl kombinlenir?

Ekose gömlekler de bahçıvan pantolonlara renk katar. Bilhassa oduncu gömlek denen kareli ve kalın kumaş gömleklerin her renk tonu bu ...

 

Pratik olarak beraber spor bir şıklığı hedefleyenlerin gözdesi bahçıvan pantolonlar vücut kusurlarını gizlemeye yardım eder. Yaz-kış seve seve kullanabileceğiniz, renk alternatifi bol bu pantolonlarla bakışları üzerinize toplamak gayet kolaydır.

Bahçıvan Pantolon Kombini Nasıl Yapılır?

Ekose gömlekler de bahçıvan pantolonlara renk katar. Bilhassa oduncu gömlek denen kareli ve kalın kumaş gömleklerin her renk tonu bu pantolonların içine yakışır.

Daha serin günlerde balıkçı yaka kazaklar bu kombini tamamlamaya adaydır. Balıkçı kazaklarda kullanılacak her renk bahçıvan pantolonun tamamlayıcısı olabilir. Bordolar, bebe mavileri, pudralar tamamı güzel kombine aday renklerdir. Soğuk günler için bahçıvan pantolonların altına ayakkabı seçimi kısa botlar olmalıdır. Yalnızca kahverengi ve siyahla sınırlı kalmamak, tersine renkli botlar kullanmak bahçıvan tarzı pantolonu hareketlendirmeye yardım eder.

Bahçıvan model pantolonlarla yapılabilecek ilk kombin içine giyilen beyaz tişörtlerle olandır. Göbeği açıkta bırakan beyaz bir büstiyer de hayli şık durur. Bahsedilen kombin olabildiği miktardai olabildiği ölçüde özgür ruhlu, spor bir tarzdır ve altına açık renkli (ayrıca yalnızca beyaz) spor ayakkabılar tercih edilmelidir. Çanta tercihinde ise çok büyük olmayan sırt çantaları idealdir. Aksesuar olarak büyük kadranlı bir saat yeterlidir.

 

Son yıllarda kumaş özellikli bahçıvan pantolonlar da yükseliştedir. Haziran ve temmuz ve ağustos aylarında canlı renklerle şenlenen bahçıvan pantolonlar ekim ve şubat ayları arasında lacivert, haki, siyah gibi koyu renklerle öne çıkar. Değişik renklerdeki bahçıvan pantolonlar sıcak havalarda zıt renkli basic tişörtlerle uyum yakalarken soğuk havalarda balıkçı kazaklarla kombin tamamlanabilir. Bu kazakların vücudumuzu saran özellikte olması önemli sayılabilecek bir ayrıntıdır. Balıkçı kazaklar yerine düz renkli gömlekler de tercih edilebilmektedir. Kumaş bahçıvan pantolonun altına spor babetler, converse modeldeki ayakkabılar ve kolej tipi ayakkabılar kullanılabilmektedir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Işıltılı giysiler nasıl kombinlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?