Bronz nasıl kombinlenir?

Bronz dikkat çekici bir renk olduğundan ötürü bu renk kıyafet ve aksesuarların kombinlerken dikkatli olmak gerekmektedir. Abartılı ve...

 

Yalnızca tekstil alanında değil bir çok alanda bulunmuş olduğu yere ışıltı ve zarafet katan bronz renk, kahverengi ve altın renginin birleşmesiyle oluşur. Kendi kendine doğal yansımaya sahip olan bronz rengi, sonbahar ayları ile özdeşleşmiştir.

Bronz dikkat çekici bir renk olduğundan ötürü bu renk kıyafet ve aksesuarların kombinlerken dikkatli olmak gerekmektedir. Abartılı ve yoğun kullanıldığı zaman şık görünüm yerine rüküş görünüm yaratılabilir. Şu nedenle kombinlerde büyük ve dikkat çeken parçalar yerine tek bir parçada, aksesuarlar kullanılması daha münasip olabilecektir. Vintage bir duruş sergilemeye de olanak tanıyacak bronz rengin uyum sağladığı başlıca renkler kahverengi, siyah, ten rengi, taba, beyaz, kırık beyaz ve krem rengidir. Bronzun fosforlu renkler ile kullanılması tavsiye edilmez. Fıstık yeşili, pembenin her tonu, lacivert ve turuncu gibi renkler bronzun özelliğini yok eder ve bu renk ile uyum sağlayamaz.

Bronz renk alt ve üst giysiler ile kombinler hareket ve ışık kazanır. Bronz kahve bir skinny jean hassaten deri kumaştan hazırlanmışsa tümüyle siyah kıyafetler ve aksesuarlarla tamamlandığında bu ışık en doğru bir biçimde kombine yansır. Günlük kombinlerde bronz kalem etekler ile basic, düz beyaz tişörtlerin kombinlenmesi doğal ve spor görünüm yaratacaktır. Bronz üstler ise sıradan, spor bir alt giysiyi daha şık hale getirmek için kullanılabilmektedir. Koyu renk, İspanyol paça bir jean ile veyahut düz, beyaz bir spor pantolon ile giyilen bronz bir bluz veyahut gömlek istenen şıklığı ortaya çıkaracaktır.

 

Bronz aksesuarlar nostaljik yahut bohem tarza sahip kimselerin sürekli kullandıkları aksesuarlar arasındadır. Bronz topuklu ayakkabılar önemli sayılabilecek bir gecede doğru kurtarıcıdır. Bronz çantalar ise hem gece kullanılan küçük, kutu gibi sert modelleriyle aynı zamanda günlük, yumuşak deri, püsküllü yahut tokalı modelleriyle değişik ortamlar için uygun olur. Takımda ise bronz, gösterişli ama abartıdan uzak, klasik görüntü yakalanmasını sağlamaktadır. Hassaten bronz takı setleri, yoğun yansımalı, asil bir kombin yapılmasına olanak tanır. Çok fazla takı kullanılmaması gerekli olan kombinlerde ise kıyafetin dekoltesi ve kalıbına göre tek bir kolye, saplantılı küpeler veya zarif bir saat bronz renkte tercih edilebilmektedir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Haki nasıl kombinlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?