Takı seçimi nasıl yapılır?

Unutmayın ki, detaylardan mucizeler çıkarmak sizin elinizdedir. Kimsenin fark edemeyeceği minik bir noktayı görerek, tek bir dokunuşl...

 

Takıları bilirsiniz… Günlük hayat sıkıcılığının ortasında bir neşe gibidir. Asillikleri, neşeleri, hüzünleri kısaca takıların da bir dili vardır. Ve işin en can alıcı kısmı takılar, dolaylı yoldan da olsa kişiliklerle birleşirler. Takılan her takı, esasen o kişinin içini yansıtır. Peki, nasıl yapılmalıdır bu takı tercihi?

Takı seçimi nasıl yapılır?

Unutmayın ki, detaylardan mucizeler çıkarmak sizin elinizdedir. Kimsenin fark edemeyeceği minik bir noktayı görerek, tek bir dokunuşla birdenbire bambaşka biri olup farklılığınızla gün yüzüne çıkabilirsiniz.

Takı seçerken her şeyden önce takının yer edineceği bölgenin, güzelce tanınıp bilinmesi gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse kullanabileceğiniz aksesuar bir yüzükse ellerinizi ve parmaklarınızı tam olarak tanımalı ve buna göre karar vermelisiniz. Bunun yanında kullanabileceğiniz takıların gerçek görüntüsüne ulaşması için kıyafetinizle gereken uyumu sağlaması gerekmektedir. İşte bunu yapmak için de kıyafetin diline inerek kıyafeti neyin tamamlayacağı yorumlanmalıdır. Aksi halde, yanlış bir aksesuar kıyafetin buğusunu bile alabilir.

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Yağlı saçlar için şampuan önerileri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?