Işıltılı giysiler nasıl kombinlenir?

Işıltı saçan bir giyside yeteri kadar detay bulunmaktadır. Bu yüzden ekstra bir aksesuar veyahut renkli ayakkabı seçilmesi önerilmez....

 

Özel davetlerde ve partilerde ışıltılı giysiler sıklıkla tercih edilir. Bu kıyafetlerin askıda durduğu gibi göz alıcı ve davetkar durması için doğru kombinlenmesi gerekmektedir.

Işıltılı Giysiler Nasıl Kombinlenmelidir?

Işıltı saçan bir giyside yeteri kadar detay bulunmaktadır. Bu yüzden ekstra bir aksesuar veyahut renkli ayakkabı seçilmesi önerilmez. Eğer ışıltılı elbisenin yaka kısmı kapalıysa küpe veya kolye kullanılmalı, sade bir bileklikle kombin tamamlanmalıdır. Bu kombin ile rugan stilettolar tercih edilebilmektedir.

Kıyafetinin genelinde ışıltıdan hoşlanmayanlar için detay ışıltısı kullanılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse gömleğin ceplerinin payet kaplı olması, pantolonun yalnızca cep bölümünün ışıltılı olması, bluzun tek kolunun pırıltılı taşlarla bezenmesi buna verilecek güzel örneklerdendir. Üstelik bu tarz tercihlerde hem üst aynı zamanda alt parçalarda ışıltı kullanımı kolaylaşır. Ayakkabı tercihinde topuklu ayakkabıların yanında sivri burunlu düz tabanlar da kullanılabilmektedir.

Işıltı denince akla ilk gelen payet detayını ceketlerde tercih edip pantolonda azıcık daha sade bir parça kullanarak şık ama iddiasız görünüm yakalanabilir. Bu kombin stilettolarla tamamlanacağı gibi sivri burun bir babetle de tamamlanabilir.

Payet pantolonda da şık ve asil durur. Işıltılı pantolonun üstüne giyilen ipek formdaki bir gömlek yahut bluz ve blazer ceketle gecenin şıkı olmak gayet kolaydır. Pantolondaki iddia ayakkabıda olmamalı, ayakkabı olabildiği kadar düz sadelik içermelidir. Bu kombinde göz alıcı detay alt kısımda olduğundan dolayı abartıya kaçmamak şartıyla kolye, küpe gibi aksesuarlar tamamlayıcı unsur olarak kullanılabilmektedir. Payet altın sarısı rengindeyse aksesuar da bu renk seçilmeli, gümüş renklerindeyse aksesuarlar da bu tonlarda seçilmelidir.

 

Işıltının sık kullanılmış olduğu kıyafetlerden biri de kalem eteklerdir. Payetlerle son derece uyumlu bu etek modeli partiler, davetler, düğünler, gece yemekleri gibi farklı mekanlarda kullanılabilme kolaylığı da sunar. Işıltılı eteklerin üstüne abartıdan uzak basic bir bluz büyüleyici olmak için yeterlidir. Altına ister stiletto tarzı bir ayakkabı, ister bağcıklı burun kısmı açık bir ayakkabı tercih edilebilmektedir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Keten gömlek nasıl kombinlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?