Beyaz tayt nasıl giyilir?

Kasım ile şubat ayları arasında; canlı renkli ve hacimli örgü kazaklara çok yakışır. Uzun renkli çizmelerle tercih edebilirsiniz. Uzu...

 

Beyaz; asaletin simgesi olarak her anımızı kurtarmaya yeter. Yaz kış seve seve tercih ettiğimiz pratik parça olan beyaz taytı nasıl giyeceğimizi gelin birlikte keşfedelim!

Kasım ile şubat ayları arasında; canlı renkli ve hacimli örgü kazaklara çok yakışır. Uzun renkli çizmelerle tercih edebilirsiniz. Uzun ve açık renk montların altından, montu yıldıza dönüştürmek için dikkat çekmeyen bir renk ve parça olarak da beyaz taytı kullanabiliriz. Topuklu çizmeler veyahut botlardan ziyade daha düz tabanlı ayakkabılara yakışırlar.

Haziran ve temmuz ve ağustos aylarında topuklu ayakkabılar ile giymek daha mümkündür. Üste giyilebilecek sarı, turuncu, mavi tonlarında şifon gömlekler veyahut dökümlü tişörtler; beyaz taytı güzel göstermektedir. Altın sarısı yahut slikon kayışlı canlı renklere sahip saatler, hareketli bileklikler, uzun kolyeler ve ışıltılı küpeler; şifon gömlek, beyaz tayt ve topuklu ayakkabı tercihine yakışabilir. Topuklu ayakkabılar ile kullanılan beyaz taytlar için çanta olarak küçük ve zincirli modelleri tercih etmek gerekir. Spor tarzda bir şıklık için kumaş bandanalar, dalgalı saçlar, boncuklu küpeler, ince halhallar ve bez çantalarla uyumlu olurlar.

Spor ve günlük kullanıma uygun renk olduğundan dolayı günlük giyilebilecek parçalarla tercih etmeniz gerekmektedir. Taşsız ve mat takılar, dökümlü ve yandan asmalı çantalarla tamamlamak daha doğru olur. Kot tuniklerle de güzel takım oluşturabilirler. Oduncu gömleklerin koyu kırmızı, yeşil ve saks mavisi tonlarında olanları; beyaz taytların diğer kıyafet seçenekleri arasındadır.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Saten gömlek nasıl giyilir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?