Saten gömlek nasıl kombinlenir?

Saten gömleklerle tam uyum içerisinde olan ayakkabı modeli rugan ayakkabılar, biraz topuğu olan klasik ama şık ayakkabılardır. Seçiml...

 

Gömlekler içerisinde saten şıklık ve zarafetin simgesi olarak kabul edilir. Bir iş yemeği, düzenlenen özel okul yemeği, iş toplantısı gibi ciddiyet gerektiren mekanlarda kişiyi taşıyabilen saten gömlekler rahatça kombinlenebilir.

Nasıl Kombinlenebilir?

Saten gömleklerle tam uyum içerisinde olan ayakkabı modeli rugan ayakkabılar, biraz topuğu olan klasik ama şık ayakkabılardır. Seçimler bu doğrultuda yapılırsa demode yahut rüküş görünmek gibi bir olumsuzluk sözü edilen olmayacaktır.

Çok özel mekanlar dışında saten gömleğin tercih edildiği hallerde bu gömlekler kot pantolonlarla da kombinlenebilir. Fakat bu noktada kot pantolonun aşırı spor ve rahat olmaması gerekmektedir. Örnek verilecek olursa, boyfriend jeanler saten gömlek kombininde tercih edilmemelidir. Bundan hariç dar paça inen, daha koyu renkli, cep işleme detayı bulunan veyahut koyu renk üstüne taşlamaları bulunan modeller ön planda tutulmalıdır.

Saten gömlekler zaten belli ağırlığı olan gömlek çeşitleri olduğundan dolayı takı tercihinde abartıya kaçmamak en iyisidir. Göze batan sallantılı küpeler veya aşırı kalın kolyeler belirlenen kombinde abartı duracak, rahatsızık verecektir. Bunların yerine hafif ışıltılı küpeler, ince ve zarif kolyeler tercih edilmelidir.

Saten gömleği kumaş pantolonla kombinlemek en garanti yoldur. Giyilecek mekana göre kumaş pantolon parlak kumaş yahut mat kumaş özelliğindeki bir pantolonla tamamlanmalıdır. Pantolonun dar paçalı olması bu parçayı daha özel duruma getireceği için tercih safhasında bu nokta göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Saten gömleklerin renk konusunda tercihi yapılırken belli bir kısıtlama yapmaya gerek yoktur. Şurada dikkatli olunması gerekli olan hangi renk saten gömleğin hangi renk pantolonla tamamlanması gerektiğidir. Daha sıradan, tek düze kombinlerde siyah saten gömlek-beyaz pantolon yahut tam tersi beyaz saten gömlek-siyah pantolon tamamlamasına gidilebilir. Siyah pantolon lacivertle de yer değiştirebilir. Bunlar sıradan kombinler olmakla beraber daha göz alıcı, çarpıcı kombinler için cesur renklerin birbiriyle uyumu denenmelidir. Bunu başarmak için turkuazla pudra renk kullanılabilmektedir. İddialı renklerin kullanılması esnasında bir parça canlı renklerden seçiliyorsa diğer parça daha soft tonlarda tercih edilmelidir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Boyfriend jean nasıl kombinlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?