Altın sarısı nasıl kombinlenir?

Aksesuarlar üstünde altın sarısı daha özgür bir kombin oluşturulmasını sağlamaktadır. Altın sarısı takılarla hem koyu aynı zamanda aç...

 

Çok iddialı bir renk olan altın sarısı, ufak bir kombin hatasıyla bile çok kötü görüntü meydana gelmesine neden olabilir. O nedenle bu renk kullanılırken renk, parça ve bütünlük uyumuna dikkatli olunması gerekmektedir. Altın sarısı kıyafetin tamamında kullanılmamalıdır. Ufak detaylar bu renkle hep yerinde bir şıklık yakalamayı sağlamaktadır.

Aksesuarlar üstünde altın sarısı daha özgür bir kombin oluşturulmasını sağlamaktadır. Altın sarısı takılarla hem koyu aynı zamanda açık renk kıyafet, ayakkabı ve çantalar tercih edilebilmektedir. Altın sarısı aksesuarlar ile yakalanabilecek en şık kombin baştan aşağı vücudumuzu saran beyaz, tek parça bir tulum, ten rengi ayakkabılar ve küçük beyaz bir çantadır.

Hem çanta hem ayakkabı altın sarısı olmamalıdır. Bu görüntü şıklıktan uzaktır. Bu parçalar ne kadar sade ve az detay içerse de ikisinin de altın sarısı olması güzel görünmez. Altın sarısının ayakkabılarda kullanılması için koyu bordo çantalar, siyah pantolon ve çantayla benzer tonda bluz tercih edilebilmektedir. Bununla birlikte siyah veya asker yeşili elbiseler de doğru seçim olur. Ayakkabılar altın sarısı iken çanta elbise ile benzer renkte olmamalıdır. Elbise siyah ise çantanın rengi bordo veyahut asker yeşili, asker yeşili bir elbise için ise siyah bir çanta tercih edilmelidir.

Cüzdan ve çantaların üstünde altın sarısı ile güzel bir görüntü yakalanabilir. Altın sarısının kullanılmış olduğu kombinlerde tek ve koyu bir renk tercih edilmelidir. Bu rengin üçüncü bir renk ile beraber kullanılması tavsiye edilmez. Kullanılmaması gerekli olan kombinlerden biri de açık renkli parçalardır. Ufak bir küpe de olsa altın sarısı içeren kombinler ile açık renkli bir parça birleştirilmemelidir. Küçük çantalarla daha fazla siyah veya asker yeşili elbiseler tercih edilir. Sade ve şık görünüm için kıyafet tercihinde bu iki renkten biri kullanılmalıdır. Ayakkabılar da siyah renk tercih edilebilmektedir.

 

Altın sarısı tokalar genel olarak açık renk saçlarla daha uyumludur. Mat ve koyu renkli fularlarla beraber spor şıklık sağlanabilir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Asker yeşili nasıl kombinlenir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?