Gece mavisi nasıl kombinlenir?

Gece mavisi bluz ve tişörtler, bu rengin sıklıkla kullanılmış olduğu parçalar arasında yerini alır. Beyaz etek veya pantolonla kolay ...

 

Asil ve gösterişli bir renk olan gece mavisi hem spor aynı zamanda resmi şıklık için ideal renktir. Bu rengi doğru bir biçimde kombinleyerek her ortamda şık olunması mümkündür. Gece mavisi türlü kıyafet ve aksesuar üstünde kolaylıkla kullanılabilmektedir. Malzeme sınırının olmadığı bu rengin hayal gücüne bağlı olarak kombinlenmesi gayet kolaydır 

Gece mavisi bluz ve tişörtler, bu rengin sıklıkla kullanılmış olduğu parçalar arasında yerini alır. Beyaz etek veya pantolonla kolay bir şekilde kombinlenerek günün kurtarıcısı olabilir. Bu renk geniş bir zeminde kullanılıyorsa abartılı takılara gerek yoktur. Küçük taşlı küpeler, zincir kolyeler ve su damlası formundaki bileklikler veyahut halhallar kullanılacak aksesuarlar arasındadır. Küçük beyaz bir çanta ve hafif topuklu kapalı bir ayakkabı ile bu kombin tamalanabilir.

Gece mavisi elbiseler için altın sarısı takılara ihtiyaç vardır. İri küpeler, altın rengi zincir bileklikler ve altın sarısı parlak stilettolar abiye şıklığı kazandırır. Bu kombinle kullanılacak çanta renkleri ise gece mavisi, siyah yahut altın rengidir.

Gece mavisi takıların kullanılması için baştan aşağı beyaz bir tulum, beyaz ayakkabı ve çanta ikilisi kullanılmalıdır. Çanta takılarla benzer renk de olabilir.

Etek ya da pantolon üstünde kullanılan gece mavisi ile krem rengi veyahut beyaz bluzler tercih edilebilmektedir. İpek kumaştan oluşan bu parçalar resmi şıklık için çok uygundur. Küçük siyah deri bir el çantası ile siyah yahut lacivert stilettolar kombini tamamlar.

 

Gece mavisi spor ceketler hem kadınlar aynı zamanda erkekler için vazgeçilmeyen bir parçadır. İçine giyilen düz beyaz bir tişört veyahut gömlekle kolay bir biçimde şıklık yakalanabilir. Bu parçaların birleşimi arkadaş buluşmalarında, ofis ortamlarında ve küçük toplantılarda sıklıkla tercih edilir. Gece mavisi ceketlerle kullanılacak alt parçalar bilhassa düz siyah kalem etek ya ütü izli pantolonlardır. Nadiren de olsa koyu lacivert formda İspanyol paça pantolonlar da gidilecek mekana göre tercih edilebilmektedir. Bu kombin için kolye, küpe gibi yaka bögesinde belli olabilecek aksesuarlara gerek yoktur. Küçük boncuklu bileklikler, deri siyah yahut gümüş el çantaları ve mat stilettolarla ideal kombin oluşturulabilir.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Safran rengi nasıl kombinlenir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?