Badem maskesi

Bu maske, hafta içinde bir kez uygulamak için uygun maskedir. Badem maskesinden tam sonuç almak için devamlı olarak uygulanmalıdır. B...

 

Kadınlar için parlak ve ışıltılı bir cilt güzelliğin sırrıdır. Lekelerden arınmış, beyaz bir cilt her kişinin hayalidir. Bademle hazırlanmış maske, cildi beyazlatarak lekeleri hafifletmeye ve daha güzel görünüme kavuşturmaya yardımcı olur.

Badem maskesi sayesinde

Cildiniz bu maske hasebiyle doğal güzelliğe kavuşur.

Cildinizdeki lekeler zaman geçtikçe kaybolur. Fakat kaybolmasından önce birkaç uygulamadan sonra lekelerin tonunun açıldığını farkedersiniz.

Devamlı uygulandığı zaman ise lekeler kaybolacak ve cildinize tek bir renk hakim olabilecektir.

Limonlu Badem Maskesi 

Bu maske, hafta içinde bir kez uygulamak için uygun maskedir. Badem maskesinden tam sonuç almak için devamlı olarak uygulanmalıdır. Badem maskesi 2 aylık bir zaman nihayetinde sonuç vermektedir. Bundan dolayı cilidinizdeki lekelerin açıldığını, bazılarının da kaybolduğunu görürsünüz.

Badem maskesinin ilk aşaması olan malzeme hazırlama kısmı tamamlanınca karışımı bir kaseye alın. Akşam yatmadan önce karışımı temiz cildinize sürün ve yarım saat bekletin. Süre dolduktan sonra cildinizi ılık su ile güzelce temizleyin.

Bu maske için yarım çay bardağı bademe ihtiyacınız olacak. Yarım çay bardağı kadar bademi yumuşak oluncaya kadar bir nebze suyun içerisinde bekletin. Daha sonrasında bademleri, yarım limonun suyunu ve 1 yemek kaşığı suyu mutfak robotundan geçirin. Bu karışımı krem kıvamına getirene kadar robotta çekmeye devam edin.

 

Yulaflı Portakallı Badem Maskesi

Maskeyi temiz cildinize uygulayıp yarım saat beketin. Bu anda cildinize nazik hareketler ile masaj yapabilirsiniz. Sonra ılık su kullanarak yüzünüzü temizleyin.

50 gr soyulmuş bademi tam olarak dövün. Daha sonrasında biraz su eklemek suretiyle yoğurun. Güzelce yoğurduğunuzdan emin olunca içine 10 gr yulaf unu ve 10 gr portakal yağını eklemek suretiyle katıştırın. Karışımı 1.5 saat dinlendirin. Son kısmında karışımın içine biraz süt eklemek suretiyle macun kıvamına getirin.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Parmak derisi soyulma nedenleri adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?