Argan yağı nasıl kullanılır?

Bu yağdan tam etki görebilmek için yüzün uygulama öncesi temizlenmesi şarttır. Yüzünüzü temizleyince parmağınıza alacağınız bir iki d...

 

Afrika kıtasında yetişen bir ağacın tohumlarından elde edilen argan yağı insan sağlığının iyileştirilmesi amaçlı çokca değişik alanda kullanılan doğal üründür.

Argan Yağı Yüzde Nasıl Kullanılır?

Bu yağdan tam etki görebilmek için yüzün uygulama öncesi temizlenmesi şarttır. Yüzünüzü temizleyince parmağınıza alacağınız bir iki damla argan yağını masaj yoluyla yüzünüze güzelce yedirin. Yoğun bir nemlendirme özelliği olduğu için sabah ve gece yatmadan önce birkaç damlalık uygulamalar yeterli olabilecektir.

Argan yağı yüksek miktarda E Vitamini içermektedir. Bu özelliği ile cildi nemlendirmek için tercih edilen yağlar arasında ilk sırada yer alır. Argan yağının elde ediliş aşamaları zahmetli bir prosesi kapsadığı için bu yağ çok yaygın olarak bilinmekle beraber nadir bulunan, pahalı bir yağdır.

Argan yağı başta yüz olmak üzere saç bakımında, vücut nemlendirmesinde ve tırnak bakımında faydalanılan bir yağ olarak bilinir.

Argan Yağı Tırnaklarda Nasıl Kullanılır?

1 tatlı kaşığı limon suyuna 1 tatlı kaşığı argan yağı eklemek suretiyle bir karışım elde edin. Parmak uçlarınızı bu karışımın içine sokarak 15 dk kadar bekletin. Hafta içinde bir kez uygulayacağınız bu metod ile parmaklarınız daha sağlıklı olacak ve hemen kırılmayacaktır.

Argan Yağı Vücutta Nasıl Kullanılır?

Bu yağı vücudunuzda masaj sırasında kullanabilirsiniz. Benzer zamanda nemlendirme etkisi bulunduğundan ekim ve şubat ayları arasında vücudunuzun nem ihtiyacını bu yolla sağlamanız mümkündür. En etkili yöntem duştan sonra vücudumuzun tümüne uygulanması şeklindedir. Yağı önce avuç içinize alarak biraz ısıtın, daha sonrasında vücudunuza masaj yaparak sürün. Uygulamayı her duştan sonra tekrar etmek, vücudunuzun nem ihtiyacını düzenli biçimde karşılayacağı için bir zaman sonra teninizde ipeksi bir hissin oluşmasını sağlamaktadır.

 

Argan Yağı Saçta Nasıl Kullanılır?

Bu yağ bilhassa saç dipleri için besleyici, saç uçları için onarıcı etki göstermektedir. Şu nedenle daha fazla hangi yönden sıkıntınız var ise o bölüme yoğunlaşarak uygulamanızda yarar var. Uygulama işleminiz bitince argan yağını saçınızda minimum 1 saat bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Cilt bakımın faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?