Bacak krampları nasıl önlenir?

:...

 

Bacak krampı Ulusal Spor Tedavi Enstitüsünün söylediğine göre en sık yaşanan bir olaydır. Bacak krampı kasın kontrolsüz kasılması ile aniden meydana gelen acı dolu bir süreçtir. Bacak krampları genel açıdan baldır, ön ve arka bacaklarınızda ortaya çıkar. Spor aktivitesi esnasında bir bacak krampı sizi oyun dışı bırakabilir lakin tabii ki alabileceğiniz önlemler var.

Çokça su için. Su eksikliği bacağınıza kramp grime riskini arttırmaktadır. Spora başlamadan önce ve sonra yüksek ölçüde su içmelisiniz. Daniel Gorman elektrolit bir içecek içmenin elektrolik dengesizlikleri düzelterek spor esnasında krampları önlediğini söylüyor.

Spor aktivitelerinden önce ve sonra kesinlikle esneyin. Baldır, ön ve arka bacağı içeren iyi bir esnetme ile kramp risklerini yüksek miktarda düşürmüş olursunuz.

Çok fazla çalışmayın. Bir spor aktivitesine gittiğinizde sınırınızı bilin. Aktivite seviyesini birden artırmayın. Aniden artış kaslarınızda aşırı stres yaratır ve Dr. Gorman’a göre bu kramp oluşmasına sebebiyet verebilir.

Kilonuza dikkatli olun. Kilolu olmak bacak kaslarınıza gereksiz yük bindirebilir. Brad Walker’a göre genel sağlığınızı yükseltmek krampları önlemenin en etkili yollarından biridir. Bu vesileyle kaslarınıza daha rahat ulaşacak besinler onların düzgün çalışmasına yardım etmektedir.

Devamlı bacak krampı yaşıyorsanız doktorunuza görünün. Bir fizik tedavici probleminizin ne olduğunu çözebilir ve ona göre bir tedavi ile problemi aşabilirsiniz.

Talimatlar

:

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Spor hayatımıza nasıl etki eder? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?