Maydanoz suyunun faydaları nelerdir?

Küçük demet maydanozun yarısını 2-3 dakika blendırdan geçirin. Bir tel süzgeç vasıtasıyla posasını ayırın. Elde ettiğiniz maydonoz su...

 

Sağlık için çok faydalı özellikleri bulunan maydanozda yüksek miktarda C vitamini, demir, kalsiyum, B1- B2 vitaminleri ve potasyum bulunmaktadır. Karaciğer dostu olan maydonoz benzer zamanda iyi bir idrar söktürücüdür. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için de maydanozun mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz.

Maydanoz Suyu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Maydanoz Suyunun Faydaları

Karaciğer Yağlanması ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Maydanoz Suyu Kürü

Küçük demet maydanozun yarısını 2-3 dakika blendırdan geçirin. Bir tel süzgeç vasıtasıyla posasını ayırın. Elde ettiğiniz maydonoz suyuna 1 tatlı kaşığı limonun suyu ve yarım bardak su eklemek suretiyle sabahları aç karna iki hafta boyunca ara vermeden tüketin. Bu kür benzer zamanda sağlıklı cilt için de uygulanabilir. Sivilceli bir cildiniz var ise çiğ maydonoz suyunu içerek tüketmenin yansıra, su ilave etmeden yüzünüze maske olarak da kullanabilirsiniz.

Hepatit İçin Maydanoz Suyu Kürü

15 adet maydanozu saplarıyla birlikte 3-4 dakika kaynatıp, aç karna gün içinde 3 defa tüketin. Gözle görülmektedir sonuçlar alabilmek için az 3 hafta boyunca ara verilmeden uygulanması gerekmektedir.

 
 
 

İsterseniz bir sonraki konumuz olan Mineralli suyun faydaları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?