9 adımda nasıl hızlı kilo verilir?

Hızlı ve kolay kilo vermek, nasıl hızlı kilo verilir? kilo verme yolları nelerdir? diyetsiz kilo verilir mi? Kilo vermek için ne yapılabilir? bu kısa yazımızda kilo vermekle ilgili 9 pratik yöntemi okuyacaksınız...

 

Günümüzde kilo vermek, her genç erkeğin ve bayanın olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Kilo verdiren diyetler herkesin diline tabiri caizse pelesenk olmuş durumda. Bu yazımızda sizlere çılgınca diyetlere girmeden 9 adımda nasıl hızlı ve kolay kilo verilebileceğinden kısaca bahsedeceğiz.

Yemekten önce su içmek kilo verdirir

Amerikalı araştırmacıların yaptıkları son çalışmalara göre, yemeklerden önce bir bardak su içmek uzun bir vadede iyi bir kilo kaybı yaşamanıza sebep oluyor. İngiltere'de yapılan bir araştırmada, yemeklerden önce bir veya birkaç bardak su içen kişilerin üç aylık bir periyotta 4 kilo verdiği saptanmış. Bu madde hepimizin uygulayabileceği bir madde olsa gerek.

Kahvaltı edenler daha kolay kilo veriyor

The National Weight Control adlı kuruluşun yaptığı araştırmaya göre her gün kahvaltı edenler, arada bir veya hiç kahvaltı etmeyen insanlara göre daha kolay kilo vermişler.

Reklam aralarında ayağa kalkın ve hareket edin

Boylu boyunca uzanıp saatlerce yerinizden kalkmamak, vücutta sürekli bir durgunluğa yol açar ve yağ yakımını yavaşlatır. Bu yüzden olabildiğince hareketli olmanız ve 2 saat süren bir filmde hiç ayağa kalkmamak yerine, hiç olmazsa reklam aralarını egzersiz yaparak değerlendirmeniz kilo vermenize çok yardımcı olacaktır.

Her gün en az 5 dakika yürüyün

Dr. Lute adlı bir bilim adamına göre, her gün en az 5 dakika yürümek kilo vermede çok etkin bir rol oynuyor. Dr. Lute, bu hareketliliğin 30 dakikaya çıkana kadar artarak sürdürülmesi gerektiğine inanıyor.

 

Yiyecekleri uzun süre çiğneyin

Birçok insan yemeğe oturmadan önce az yiyeceğini düşünür ama hızlı yemek yediği için bir doygunluk hissetmez ve düşündüğünden daha fazla yemek yer. Bu sorunu aşabilmek için uzmanların tavsiyesi ise bolca çiğnemek.

Yeşil çay için

Kilo vermek için yeşil çay içmeyi mutlaka birçok yerde okumuş veya arkadaşlarınızdan kesinlikle duymuşsunuzdur. Yağ yakımına çok faydası olduğu için birçok diyetisyen kilo vermede yeşil çay içilmesini ısrarla tavsiye etmektedir. Yeşil çay konusunda dikkat edilmesi gereken şey, kafein dolu bir içecek olmasıdır. Bu yüzden gece içildiğinde uykusuzluk meydana getirebileceğini ve uyku düzeninizi bozabileceğini unutmayın.

Süt ürünleri tüketmekten korkmayın

Uzmanlar, diyet süt ürünlerinin kilo vermede bir başka yardımcı etken olduğunu söylemektedirler. Obesity Research'te yayınlanan bir makaleye göre, günde üç öğün diyet süt ürünleri tüketen kadınların %70'i, bu ürünleri tercih etmeyenlere göre daha hızlı bir şekilde kilo kaybına uğramışlar.

En az yedi saat uyku

Doktorlar, uykusuzluğun daha çok yemek yeme isteği olduğunu belirtiyorlar. Buna göre, iyi bir gece uykusu daha az yemenizi sağlıyor. Çünkü iyi bir uyku vücudunuzda bolca leptin salgılanması anlamına geliyor ve bu da kendinizi tok hissetmenizi sağlayan bir etken.

 

Spor yapacağınız zaman yalnız kalmayın

Arkadaşlarla birlikte yapılan spor, uzmanların araştırmalarına göre %20 daha fazla kilo kaybına sebep oluyor. Yüksek ihtimalle dostluk ilişkileri ve kilo verme konusunda motivasyonun daha güçlü olması, daha çok spor yapmaya yarıyor ve böylece kilo kaybı daha fazla oluyor.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kabızlık Nedenleri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?