Saten gömlek nasıl giyilir?

Saten gömlek alır iken, kumaşın kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Saten çabuk kırışan bir kumaş türüdür. Bu yüzden ütü...

 

Saten, kumaş itibarı ile şık ve asil duran bir kumaş türüdür. Saten gömlekler de şık kombinlerde pratik bir şekilde kullanıl. Gün içinde en çok tercih edilmese de, ofis stilinde, gece stilinde ve özel günlerin içerisinde tercih edilebilmektedir. Saten gömleklerin hemen her rengini bulabilmek mümkündür. 

Saten gömlek alır iken, kumaşın kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Saten çabuk kırışan bir kumaş türüdür. Bu yüzden ütüsüz giyilmemesi ve günün içerisinde kırışmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Tersi halinde gömleğin bütün özelliği yok olabilecektir 

Saten kumaş, ütülenmesi zor kumaşlar arasındadır. Kolay bir şekilde yanabilirler. O neden ile ütü sürülmeden önce kullanılmayan bir kumaşta denenmelidir. Ütünün saten ayarına münasip olmasına ve buharının yeteri ölçüde olmasına dikkatli olunması gerekir.

Günlük hayatın içinde, dar paçalı jean pantolonlarla beraber giyilebilirler. Bundan dolayı spor ve şıklık birleşecektir. Kullanılan aksesuarlarda aşırıya kaçılmamalıdır. Azıcık daha spor aksesuarlarla desteklenmelidir. Topuklu ayakkabı ve uzun zincirli küçük çantalar kullanılmalıdır. 

Yaz aylarının vazgeçilmeyen pantolonu beyaz pantolonlarla beraber de kullanılabilirler. Hassaten kalın askılı ve canlı yaz renklerindeki gömleklerle beraber giyilmelidirler. Yaz rahatlığı için taşlı sandaletlerle tercih edilebilirler. 

 

Saten gömlekler, kumaş pantolonlarla çok sık tercih edilirler. Hassaten ofis stilinde, sade ve şık duruşu ile uyum sağlarlar. Yine ofis stili için, kalem eteklerle beraber de kombinlenebilirler. Ayakkabı seçimi, stiletto veyahut yuvarlak burunlu hafif topuklulardan yana olmalıdır. Topuklu giymekten hoşlanmayan kadınlar, sade ve şık babetleri de tercih edebilirler. 

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Abiye ayakkabı nasıl seçilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?