Röfleli saç nasıl açılır?

Saçın renginin açılması için yapılmış olan bu üst üste işlemlerin saça zarar verme ihtimali çok yüksektir. Zarar görmüş saçı onarmak ...

 

Senelerdir kuaföre gitmek ve saç boyatmak bütün kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. Baharın gelmesi ve yazın yaklaşmasıyla beraber saçlarda farklılık yapma isteği daha da artmaktadır. Bu farklılık özel olarak yaz gibi aylarda genel anlamda saçların olduğundan daha açık kullanılmasından yana olur 

Saçın renginin açılması için yapılmış olan bu üst üste işlemlerin saça zarar verme ihtimali çok yüksektir. Zarar görmüş saçı onarmak çok kolay olmamakla birlikte zaman da alır. Kuaförünüzün uygulayacağı saç bakım maskeleri ve keratin yüklemesi saçınızı onarmada size yardım eden olabilecektir.

Röfle uygulaması yapılmış olan bir saçın tekrardan açılma işlemi saçın mevcuttaki tonuna göre değişkenlik göstermektedir. Yani saçınızdaki röfle açıksa değişik, koyu tonlarda bir röfle işleminiz var ise değişik uygulamalar yapılacaktır.

Saçın birkaç ton açığının saçın hepsine tutam tutam uygulanarak yapılmış olan simetrik renklendirme işlemine röfle denir. Röflede saçın renginde açıklık, parlaklık ve canlılık olması söz konusudur. Ama bu açılmayı yeterli bulmayan yeni şeyler denemek isteyen kadınlar saçlarını daha da açmak isteyebilirler. Saçında röfle uygulaması olan bir kişi saçını açmak için neler yapabilir?

Açık renk röfle uygulaması işleminin üstüne saçı daha da açmak için naturel boya ile işlem yapılabilmektedir. Böylece saçın yıpranması engellenmiş olur. Koyu tonlardaki röfle işlemine açma işlemi muhakkak oryal kullanılarak yapılacaktır.

 

Röfleli saça açma işlemi yaparken uygulama yapılacak olan saçın taban rengiyle uygulama ardından çıkacak olan rengin uyumu çok önemlidir. Bu renk uyumu sağlanamazsa kötü haller ilgili olabilir. Röfleli saçın açılım işleminde saç az az krepelenerek paketlenebilir. Bu uygulamanın daha doğal olmasını sağlamaktadır. Bu paketleme işlemi röflenin üstüne röfle işlemi olabilecektir. Röfle üstüne röfle işleminde dikkatli olunması gerekli olan önceki paketlerle yeni atılan paketlerin asgari halde üst üste denk gelmesidir. Daha yoğun bir açılımın bahsi geçen olması için uçlara balyaj uygulaması da yapılabilmektedir. Röfleli saça sarı boya da uygulanabilir. Ama röflenizi yeni yaptırdıysanız saçlarınızın dinlenmesi açılma işleminden çok çok önemlidir. 

 
 
 

İsterseniz bir sonraki makalemiz olan Buklelerinizi sabaha çıkarmanın yolları adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?