İnce telli saç nasıl yıkanır?

İnce telli saçlar diğer saç tiplerine göre her gün yıkansa bile pek hızlı söner ve kısa zamanda yağlı görünüm kazanır. Bu nedenle dev...

 

Saç tiplerinin değişiklik göstermesi nedeni ile değişik saç tipleri için kullanılan ürünler v euygulama şekilleri de farklılık göstermektedir. Örnek verilecek olursa kuru saçlar için tasarlanmış bir saç bakım ürünü yağlı saçlarda etkili olmayacak yahut kabaran saçlara uygun şampuanı ince telli saçlara uygulamak başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

İnce telli saçlar diğer saç tiplerine göre her gün yıkansa bile pek hızlı söner ve kısa zamanda yağlı görünüm kazanır. Bu nedenle devamlı saç yıkamak ince telli saç sahiplerinin yakındığı bir durumdur. Alınabilecek küçük önlemler ve uygulamalarla ince telli saçlara hacim kazandırılabilir.

İnce telli saçlar nasıl yıkanmalı, bakımı nasıl yapılmalıdır?

Çabuk yağlanmayı önlemek için ince telli saçları her gün yıkamak yerine bir gün yıkayıp bir gin dinlendirmek en iyisidir. Saçlar zaman içinde bu yıkama biçimine ayak uyduracaktır.

İnce telli saçların temel problemi çabuk yağlanma olduğundan bu saç tipine münasip, yağlanma karşıtı şampuan tercih edilmelidir.

Saç kremi kullanımından mümkün olduğu kadar kaçınılmalıdır. Saç kremleri ince telli saçları sönük, hacimsiz ve kötü göstermektedir.

İnce telli saçlar çok kolay kırılan narin saç tipleridir. O nedenle yıkarken, kuruturken, tararken ve genel bakımını yaparken özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kırılmaya meyilli olan ince telli saçlar çabuk yıpranacağından yumuşak ve nazik hareketler ile yıkanmaya özen gösterilmelidir.

 

Şampuan da yağlanmayı hızlandırdığı için saçların yıkama sırasında yalnızca 1 kez şampuanlanması gerekmektedir.

İnce telli saçlar yıkanınca düşük ısıda ve fönlenerek kurutulursa çok çok hacimli görünüm kazanır. İnce telli saçlar kendi durumunda kurumaya bırakılmamalıdır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Bebek saçı nasıl yıkanır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?