Yanmış saçlar nasıl kesilir?

Yanan saçlar zaman geçtikçe canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Saçlar şekil almamaya başlar. Yanan saçlar dışarıya istenmeyen görü...

 

Saçların boyanması ve saç rengini açarken kullanılan saç açıcılar saçların yanmasına neden olur. Ek olarak saçın çok fazla ısıya maruz kalması da (fön çektirmek, maşa ve düzleştirici kullanmak) saçı yakar. Saçın yanması saç diplerinden saç uçlarına kadar kırıkların oluşmasına yol açar. Dokunulduğunda keçeye dokunulmuş hissi vermektedir.

Yanan saçlar zaman geçtikçe canlılığını ve parlaklığını kaybeder. Saçlar şekil almamaya başlar. Yanan saçlar dışarıya istenmeyen görüntüler vermektedir. Saçların yanmış görünmesinden kurtulmanın çok yolu vardır. Saçların yanmış görüntüsünü hafifletmenin en kısa yolu saçları kestirmektir. Saçlar kestirildikten sonra saçlara doğal yağlardan yapılmış olan maskeler uygulanmaktadır. Özel olarak jojoba yağı içeren maskeler kullanılmaktadır. Doğal yağlar saç köklerinin daha fazla oksijen almasını sağlamaktadır. Doğal yağlarla yapılmış olan maskeler saç derisine masaj yaparak uygulanmaktadır.

 Yanmış Saçlar Nasıl Kesilir?

Saç kestirilecek kuaför iyi seçilmelidir. Saçların kesime hazırlandığı yıkama esnasında kuaförün kullandığı ürünlerin, hassaten şampuanın kaliteli olmasına özen gösterilir.

Kuaföre gidiliirken tarak ve saç makası götürülebilir. Böylelikle daha hijyenik olur ve olası hastalıkların önüne geçilir.

Kalın ve sert saçlar var ise kısa modeller tercih edilmez. Çünkü kötü görüntü oluşturmaktadır. Bu nedenle saçların uzun ve düz kesilmesi tercih edilir. Ama sıkça bakım yapılmalıdır.

 

Dalgalı saçlarda seçim kişiye aittir. Yüz tipine münasip kesim biçimi seçilir. Dikkatli olunması gerekli olan nokta saçların yanmış saçlar olduğudur. Saç kestirilirken bu göz önünde bulundurulur.

Kısa saç tercih edilmiyorsa saçlar birden kısaltılmaz. Diplerden saç miktarı uzadıkça saç uçlarından kestirmeye devam edilir. Bu işlem tekrar tekrar uygulanmaktadır. Böylelikle çabucak yanık saçlardan kurtulunur. 

Saçları sık kestirmek saçları daha hızlı uzatmaz fakat daha düzenli daha sağlıklı görünüme kavuşmayı sağlamaktadır.

İnce telli ve düz saçlar var ise saçlar çok uzun bırakılmaz. İnce telli saçlar sönük saçlardır. Uzun ve düz kesimler saçı olduğundan daha sönük hale getirir. Bu sebeple daha kısa ve katlı kesimler tercih edilir. Böylelikle yanmış saçlardan daha fazla kırık kurtarılır.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Ginsengin saça faydaları nelerdir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?