Saç kremi saç döker mi?

O durumda, saç kremi saç döker mi?...

 

Bir kadının en havalı aksesuarı saçlarıdır. Her kadın parlak, gür ve ışıltılı saçlara sahip olmak ister. Böylesi sağlıklı saçların elde edilebilmesi için bazı detaylara da dikkatli olmak gerekecektir. Her ne kadar saçlara yağ terapileri, bakım maskeleri veyahut benzeri özel bakımlar yapılırsa yapılsın yanlış ürünler yanlış halde kullanılmış olduğu sürece istenen sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olmayacaktır. İşte tam da şurada saç kremi kullanımının ne kadar doğru olduğu sorusu akıllara gelir.

O durumda, saç kremi saç döker mi?

Saç kreminin kullanım alanı saç uçlarıdır. Saç uçlarına sürülen saç kremi saçları dökmeyeceği gibi saçların dökülme, kırılma ve de yıpranma ihtimalini dahi engeller. Çünkü saç kremi kullanılmadığı sürece sert bir biçimde taranan saçlar daha çabuk kırılmaya maruz kalacaktır. Ama yumuşamış nemli saçları tarakla açmak daha kolay olacağından kırılmalar da yaşanmayacaktır. Lakin saç kremi tıpkı bir şampuan gibi baş aşağı dökülür ve de köklere temas eder ise işte o zaman saç dökülmesine neden olabilecektir. Çünkü saç kremi köklerin yumuşamasına doğal olarak saç köklerinin dipten kolaylıkla sökülüp ayrılmasına neden olabilecektir. O yüzden saçlarda dökülmeler yaşanabilecektir. Görüldüğü üzere saç kremi kullanımının yalnızca saç uçlarında kullanılması, kullanım sonrası duru suyla yıkanarak tümüyle arındırılması önerilmektedir. Köklere temas etmediği sürece saç kreminin saça zararlı bir etkisi olmayacaktır.

 

Saç kremi saçları nemlendirmek ve böylelikle daha yumuşak saçlar elde etmek için kullanılmaktadır. Saçlar yıkanınca dağılır ve biri birine karışır. Karışan saçları da tarakla açmak gayet zor olur. İşte bu zorluğu yaşamamak adına saç kremi kullanımı önerilmektedir. Saç kremi gören saçlar daha kolay taranır ve çok çok hızlı ve pratik halde açılır. Özel olarak ta kıvırcık saçlar için gayet faydalı olur. Lakin toplum içinde genellikle saç kreminin saçları döktüğü söylentisi dolanmaktadır. Bu söylenti bir bakıma doğrudur lakin doğruluğu yanlış bir biçimde kullanımından ileri gelir. Yani, saç kremi saç dökmez lakin yanlış kullanılır ise saçların dökülmesine neden olur.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Kızıl saç kimlere yakışır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?