Hamilelikte mide bulantısı nasıl giderilir?

Özellikle hamilelik döneminde kadınların çok karşılaştığı bir rahatsızlık olan mide bulantısı hakkında bilgiler ve mide bulantısına iyi gelecek faydalı öneriler...

 

Hamilelikte en sık rastlanan hastalıkların başında gelen mide bulantısının nasıl geçirileceği konusunda sizlere merak ettiğiniz bilgileri vereceğiz. Gebelikte yaşanan mide bulantısının aslında fizyolojik bir olaydır. Gebe olan anne adaylarında 12 haftaya kadar geçmesi mümkün olmayan bu mide bulantısını geçirmek için sizlere nedirnasilneden.com farkıyla bazı önemli ip uçları vereceğiz.

Gebelikte mide bulantısı nasıl geçer?

Özellikle sabahları ilk uyanma zamanında sık karşılaşılan hastalıkların başında gelen bu mide bulantısını geçirmek için kraker ve bisküvi gibi yiyecekleri yatağınız başında bulundurmak mide bulantısının en aza inmesine yardımcı olacaktır. Özellikle yataktan kalkmadan bunların yenmesi gün içerisinde yaşayacağınız mide bulantısının şiddetinin düşmesine neden olacaktır.

Günde en az 6 kez beslenmek mide bulantısını geçirecek olan bir detaydır. Burada gebe olan kişilerin içeriği yüksek olan yiyecekler yerine miktarı küçük besinleri seçmeleri daha doğru bir beslenme türü olacaktır.

Ana öğün beslenmelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise midemizde yer kaplayan çorba ve su gibi içecekleri ara öğünlerde tüketmek olacaktır. Çorba ve sıvı yiyeceklerin mide hacmini arttırması kusmanıza veya bulantının artmasına neden olacağından bu besinleri sık tüketmekten kaçınmalısınız.

 

Mide bulantısına iyi gelen çaylar

Mide bulantısının giderme konusunda anne adaylarına yardımcı olacak bitkilerin başında papatya , ıhlamur ve nane gelmektedir. Özellikle ara öğünlerde anne adaylarının sık sık tüketmesi önerilen papatya ve ıhlamur çaylarının mide bulantısına iyi gelmesinden sonra sizlerde gün içerisinde bu bitkileri tüketerek mide bulantısının önüne geçmiş olursunuz.

Aynı zamanda nane çayı da bulantıyı giderme konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Nane çayını içerken bol miktarda limon sıkılması da midenin bulantısını geçirme konusunda etkili bir yöntem olacağından dolayı bu uzman görüşlerini dinlemek son derece önemlidir.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Mide bulantısına iyi gelen yiyecekler adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?