Mide bulantısına iyi gelen yiyecekler

Mide bulantısına ne iyi gelir? mide bulantısı problemine bitkisel çözümler...

 

Mide rahatsızlığı çeken hastaların hangi yiyecekleri yemesi konusunda uzmanların sizlere önerdiği bitkisel formüller hakkında bilgi verelim. Midede meydana gelen bulantıların nedenleri arasında mide mikrobu gelmektedir. Midede meydana gelen bu mikrobun zaman içerisine ciddi sorunları meydana getirmesinin önüne geçmek için yapmanız gereken doktorunuzdan veya bu konuda uzman olan kişilerden yardım almak olacaktır. Özellikle antibiyotik ile tedavi sürecinde aynı zamanda bitkisel ürünleri de kullanmak tavsiye edilmektedir.

Mide bulantısına ne iyi gelir?

Özelikle aktarlarda rahat bir şekilde bulunacak olan meyve kökleri mide bulantısına iyi gelen yiyeceklerin başında gelmektedir. Meyve kökleri ve kekiklerin mide problemlerinde en sık kullanılan yiyecekler olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde bulunan bitkiseller mide yüzeyinizin korunmasına yardımcı olacaktır.

Mide bulantısına bitkisel çözümler

Meyan kökü çayı: Mide bulantısını geçirmenin en etkili yollarından olan Meyan Kökü çayıdır. Meyan kökü çayına karşı alerjiniz yoksa günde aç karnına iki kez içmeniz sizlere bu konuda fayda sağlayacaktır. Meyan kökü çayını hazırlamak için yapmanız gereken 5 gr ağırlığında bir meyan kökünü su bardağı içerisine koyduktan sonra 20 dakika süre ile sıcak suyun içerisinde bekletmek çayın hazır hale gelmesine neden olacaktır.

 

Kekik: Mide bulantısı çeken hastaların midelerine iyi gelen diğer bir bitkide kekiktir. Özellikle mide öz suyuna yaptığı etki ile son derece faydalı bir işleyişi olan Kekiği kullanmak mide bulantınızın geçmesinde önemli bir bitki kürü olacaktır. Ancak burada hastaların kekik suyu kullanmaları önerilmektedir. Kekik yağı kullanımının ise boğazlarda tahrişe neden olması kekik suyunun kullanımının önerilmesine neden olmaktadır. Günde 2 defa sabah ve akşam şeklinde iki defa kullanmak mide bulantınızın geçmesini sağlayacaktır.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki makalemiz olan Reflü yastığı nasıl kullanılır? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?