Bal maskesi

Bal hem doğal antibiyotik özelliğiyle aynı zamanda vitamin, mineral ve protein kaynağı ile cilde daima faydası olan bir besindir. İçe...

 

Bal çok doğal besindir. Gerek besin olarak, gerekse güzellik için kullanabileceğimiz bal, cildi tekrar onarır. Cildimizde meydana gelen tahrişlere, kırışıklıklara, lekelere ve bozulmalara karşı uygulayabileceğiniz en güzel ve en kolay güzellik iksiridir.

Bal hem doğal antibiyotik özelliğiyle aynı zamanda vitamin, mineral ve protein kaynağı ile cilde daima faydası olan bir besindir. İçerisinde meyve asitlerini de bulundurduğundan cildi arındırır. Özünde bulunan maddeler hücre yenileme özelliğine sahiptir. Cilt için çok ideal olan mineraller içermektedir. Bir kremin yapacağı etkiden daha fazlasını yapar, cilde zarar vermeden cildi güzelleştirir. Balın içerisinde çokca vitamin ve mineral vardır. Cildinize bal maskesi uyguladığınızda, cildinize kattığı rahatlığı ve güzelliği hemen farkedebilirsiniz. Tabii bu balın doğal ve katkısız olmasına bağlıdır.

Bal ile evlerde kendinize güzellik maskesi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için;

Balın mikrop önleyici özelliği bulunur. Bakterilerin gelişimini ve yayılmasını önleyerek, daha sağlıklı cilde sahip olmanıza yardım etmektedir.

İki tatlı kaşığı bal ile bir tatlı kaşığı limon suyunu homojen bir karışım elde edinceye kadar katıştırın, bu karışımı yüzünüze hafifçe yumuşak hareketler ile sürün, on beş- yirmi dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın, cildiniz daha parlak, daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Bu uygulamayı hafta içinde bir iki kez yapabilirsiniz.

 

Bir yemek kaşığı bal ile benzer orandaki tarçını güzelce karıştırıp cildinize sürün ve bir saat sonra ılık suyla yıkayın. Bu yol cildinizi temizler ve sıkılaştırır.

Süt ile balı karıştırarak yüzünüze maske yapabilirsiniz. Sütün içerisindeki şeker ve mineraller balla karıştığında, cilt için fevkalade hale gelir. Hafta içinde bir defa bu karışımı cildinize uygulayabilirsiniz.

Küçük fincan süte, bir çay kaşığı bal katarak güzelce karıştırın ve bütün yüz bölgenize sürün, on-on beş dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Cildiniz yumuşak ve nemli hale gelecektir.

 
 
 

Okumaya devam etmek için bir sonraki konumuz olan Doğal kırışık gidericiler adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?