Doğal kırışık gidericiler

Dereotunu ince ince kıyınız. Badem yağını ve maden suyunu ilave ederek karıştırınız. Oluşan sıvı karışımı buz kalıplarına doldurunuz....

 

Yaşlanmayla beraber meydana gelen kırışıklıklardan herkes yakınır. Ama kırışıklıklar oluşmadan yahut yeni ortaya çıkmaya başladığı zaman piyasadan alacağınız ürünlerle yahut evde kendi başınıza hazırlayacağınız doğal kürlerle kırışıklıkları bir nebze olsun azaltmak sizin elinizde.

Uygulama

Dereotunu ince ince kıyınız. Badem yağını ve maden suyunu ilave ederek karıştırınız. Oluşan sıvı karışımı buz kalıplarına doldurunuz. Sabah güne başlamadan ve akşam gün nihayetinde cildinizi temizleyip makyaj var ise makyajdan arındırdıktan sonra bir buz küpünü daire çizen hareketler yaparak cilde sürünüz. Hem kan dolaşımınız hızlanacak aynı zamanda kırışıklıklarınız sıkılaşacaktır.

Üçüncü tarif

1 litre su,

Elma suyu,

Talk pudrası,

1 su bardağı zeytinyağı,

İkinci tarif

Yarım demet dereotu,

1 yemek kaşığı badem yağı,

Yarım su bardağı maden suyu,

Uygulama

1 litre su içine 1 su bardağı zeytinyağını karıştırıp 4 saat düşük sıcaklıkta kaynatınız. Ilınan karışımı krem biçimine gelene değin talk pudrası ilave ederek karıştırmaya devam ediniz. Elde ettiğiniz kremi cildinize ayrıca ellerinizdeki, boynunuzdaki, göğüs dekoltenizdeki kırışıklıklara bile sürebilirsiniz. Minimum yarım saat, maksimum 1 saat bekletince arada bir karışımın çok kurumaması için elma suyu ile kompres yaparak işlem sonuç kısmında ılık suyla durulayınız.

 

İşte evde hazırlayacağınız birkaç kırışıklık giderici kür önerisi

Birinci tarif

5 damla tatlı badem yağı,

3 dilim avokado (yumuşak olmalı),

Uygulama: Avokado dilimlerinin üstüne 5 damla tatlı badem yağından damlatınız. Güzelce çatalla ezerek karıştırınız. Avokado antioksidan yönünden gayet zengin bir meyvedir. Antioksidan cildi dolgunlaştırmada önemlidir. Badem yağı ise nem bakımından zengindir. Güzelce ezerek karıştırınca krem durumuna gelen karışımı ister parmaklarınızla ister iseniz de mutfaklarınızda yumurtanın sarısı sürmede kullandığınız türden bir fırça yardımı ile cildinize sürünüz. Normal bakım kürlerinde göz etrafına sürmekten kaçınılması gerekmektedir ama bu tarif özel olarak gözaltı kırışıklıkları için olduğundan gözlere isteğiniz kadar yakından sürebilirsiniz. İster iseniz bütün yüzünüze sürebilir ister iseniz de yalnızca kırışıklık olan bölüme uygulayabilirsiniz. Minimum yarım saat bekletince durulayarak cildi temizleyiniz.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki konumuz olan Dantelli elbise önerileri adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?