Tırnak eti soyulmasına ne iyi gelir?

İnsanlar arasında yaygın olarak görülebilen sorunlardan bir tanesi de tırnak eti soyulmasıdır. Soğuk veyahut kuru ortamlarda uzun zam...

 

İnsanlar arasında yaygın olarak görülebilen sorunlardan bir tanesi de tırnak eti soyulmasıdır. Soğuk veyahut kuru ortamlarda uzun zaman bulunmak, C vitamini eksikliği veyahut tiroid bezinden kaynaklı sorunlar ile tırnak eti soyulmaları ortaya çıkmaktadır. İnsanlar için hayli rahatsız edici ve türlü belirtiler bulunan tırnak eti soyulmasının tedavisi için türlü yöntemler bulunur. Bu yollar izlenerek tırnak eti soyulma sorunlarını düzeltmek mümkün olur.

Tırnak eti soyulması karşı yapılması gerekenler nelerdir?

Ek olarak çok bir basit yöntem olarak limon suyunun en direkt tırnaklara yedirilip sürülmesi de tırnak eti soyulmalarına karşı pozitif neticeler vermektedir. Direkt tırnaklara limon suyunu sökmek yerine parmakları da limonun içine batırarak bir zaman beklemek de tırnak eti soyulmalarına karşı gelir.

Tırnak eti soyulamlarını engellemek için çok fazla manikür yaptırmamak gerekir.

Ek olarak yine eczanelerden satın alınan gliserin ve limonun suyu karıştırılarak yapılmış olan karışım parmaklara sürülerek de pozitif sonuçlar alınmaktadır. Bu karışım parmaklara güzel halde sürüldükten sonra takriben yirmi dakika boyunca beklenmelidir. Bu biçimde hem tırnaklar daha güçlü halde olur aynı zamanda tırnak etlerinin de soyulmaları engellenir.

Tırnakları ve çevrelerini korumak ve bakımını sağlamak için bu bölümlerin olabildiği miktardai olabildiği ölçüde nemli halde kalmasını sağlamak gerekir. Bu nedenle tırnak eti soyulmalarına karşı eczanelerden alınabilecek nemlendirici kremleri yalnızca ellere değil, tırnaklara da sürerek pozitif sonuçlar almak mümkündür.

 

Tırnak eti soyulmalarının meydana gelmesinde en büyük nedenlerden bir tanesi de C vitamininin vücutta yetersiz olmasıdır. Bu sebeple tırnak eti soyulması ile savaşmak için portakal, mandalina gibi C vitaminini bolca barındıran gıdalar tüketilmelidir. Haziran ve ağustos ayları arasında bu tür meyveler olmadığından eczanelerden alınacak destekleyici vitaminler de yararlı olur.

Kadınların kullandığı ojeler ve asetonlar tırnaklara zarar verebilmektedir. Eğer aşırı derecede kullanılıyor ise azaltmalar yapılmalıdır. Böylece tırnak etleri korunmuş olunur.

 
 
 

Devam etmek için bir sonraki konumuz olan Oje bozulmadan nasıl kurutulur? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?