Saç kremi nasıl temizlenir?

Kimi saçlar oriel (oryal) gibi açıcılarla veya sık boyama yüzünden boya malzemeleriyle fazla işlem görmüştür. O nedenle bilhassa uç b...

 

Kullanılış amaçlarına göre saç kremleri değişiklik göstermektedir. Saçların daha kolay açılmasını sağlayan saç kremleri değişik amaçlar için değişik ortamlarda kullanılmaktadır.

Saç Kremine Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Kimi saçlar oriel (oryal) gibi açıcılarla veya sık boyama yüzünden boya malzemeleriyle fazla işlem görmüştür. O nedenle bilhassa uç bölümlerinden incelmiş ve yer yer kopmuştur. Bu tarz saçlar taranma sırasında daha çok yıpranır. İşte o nedenle yıpranmayı en aza indirmek için en ideal yol saç kremi kullanmaktır.

Bazı saçlar yapısı gereği fazla serttir ve kesinlikle her yıkamadan sonra şampuanın dışında bir başka ürüne ihtiyaç duyar. Yalnızca şampuan kullanımı saçın kolay açılması için yeterli değildir.

Çok uzun saçlar yıkanma sırasında su ve şampuanın etkisiyle fazla karışır ve taranırken desteğe ihtiyaç duyar. Bu gibi hallerde saç kremi saçın kolay taranarak kırılmadan açılmasını sağlamaktadır.

Saç Kremi Nasıl Temizlenmelidir?

Kimi saç kremleri saç diplerine de uygulanmaktadır. Bu tarz saç kremlerinde yapılması gerekli olan saç diplerinden başlamak suretiyle ılık su uygulamasıyla saçları, uç bölümlerine kadar yalnızca durulamaktır. Saç kremini saçtan arındırma sırasında yalnızca ılık su kullanılmalı, bundan hariç başka bir ürün kullanılmamalıdır.

Saç kremlerinin çoğu saç uçlarına uygulanma özelliğine sahiptir. Bunun sebebi saç diplerini yağlandırmasını önlemektir, ek olarak çoğu saç kremi saç dipleri için münasip ürün olmadıklarından saçı kök bölümünden güçsüzleştirir ve dökülmelere zemin hazırlar. Şampuandan sonra saça uygulanan saç kremini temizlemek için ılık suyu önce saç uçlarına daha sonrasında saç dibine, en son olarak da saçın bütününe uygulamak halinde arındırmak mümkündür. Kafayı öne doğru eğerek saçların tümünü öne almak ve kremi bu biçimde uygulayıp yine durulama sırasında benzer pozisyonda durulamak işin kolaylaşmasını sağlamaktadır.

 

Bazı saç kremleri durulanmayan özellik göstermektedir. Bu saç kremlerinin özelliği saçta kalması, saçta bir yağlı his bırakmamasıdır. Bu tarz kremlerde zaten bir temizleme veya arındırma işlemine gerek yoktur. Bu saç kremleri bir sonraki yıkamaya kadar saç tarafından emilmiş olur.

 
 
 

Dilerseniz bir sonraki makalemiz olan Ayvanın saça faydaları nelerdir? adlı yazıyı inceleyebilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?