Mutfak ucuza nasıl yenilenir?

Çok evde mutfak evin kalbidir. Mutfak benzer zamanda çokca rezidansın öne çıkan öğesi olabilir ve mutfağın yenilemesi de çok pahalı o...

 

Çok evde mutfak evin kalbidir. Mutfak benzer zamanda çokca rezidansın öne çıkan öğesi olabilir ve mutfağın yenilemesi de çok pahalı olabilir. Ama birkaç basit yenileme ipucunu takip ederek bunu değiştirebilirsiniz. Çokca düzenleme hayli ucuza yapılabilmekte ve büyük bir farklılık yaratabilmektedir. Aşağıdaki adımları mutfağınızda belli bir bütçe ile yenileme yaparken kullanabilirsiniz.

Talimatlar

Duvarları boyayın. Boya görece ucuzdur ve değiştirmesi kolaydır. Renk konusunda pek bir fikriniz yok ise yerel ev satış mağazasının iade bölümünü gezin. İnsanlar sevmedikleri rengi geri iade ederler ve bunun sayesinde normalin yarı fiyatına boya satın alabilirsiniz.

Ürünleri değiştirin. Dolapların ve çekmecelerin tutamaçlarını değiştirmek mutfağınıza yeni görünüm katacaktır. Eğer yeni malzeme almayı karşılayamıyorsanız eski malzemelerinizi sprey boya ile renklendirmeyi deneyebilirsiniz. Siyah, eskitme kahverengi ve parlatılmış metal popular seçeneklerdir.

Dolapları boyayın. Eğer dolaplarınız iyi bir halde ise yenilemek için binlerce lira harcamanıza gerek yok. Moda olan bir seçenek ise onları beyaz, krem veya siyah renge boyamaktır. Kapaklara eskitme uygulayarak onlara detay ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için beyaz yada krem rengi bir dolabı alın ve çatlaklara eskitme boyasını sürün. Fazlalık boyayı bez ile temizleyin.

Laminatları granit gibi göstermek için boyayın. Laminatları boyamadan önce temizleyin ve zımparalayın. Sahte görünümü sağlamak için granit görünüm veren boyayı sıkın. Poliüretan uygulayıp işlemi sonlandırın.

Malzemeler

Fırça ve rulo

Kahverengi boya

Boya

Granit görünümü veren boya

Yeni dolaplar ve çekmeceler

 
 
 

Bilginizi arttırmak için bir sonraki makalemiz olan Bodrum katı nasıl dekore edilir? adlı yazıyı okuyabilirsiniz.

 
 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

 

Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?